6.kolo - MFK Slovan Sabinov - FK Haniska 0:0

01.09.2014 21:54

0:0

Haniska: Fedor - Šipoš, Horváth, Gorej, Laczko - Klimek (83.Hrubovčák), Kolbas, Novotný (69.Borovský), Beck, Pástor - Pekár

Sabinov: Vinclér - Sochovič, Dedina, Rokošný, Cárik, P.Kolpák, Popovec, Lapoš, Futej, Andreanský (90.Kropiľák), Želinský (72.Bortňák)

góly: -
ŽK: - Pekár
rozhodovali: Anguš, Kočiš, Hepka, Kotrady
divákov: 200

V stretnutí 6.kola 3.ligy Východ cestovalo mužstvo Hanisky na pôdu posledného Sabinova. Hostia boli odhodlaní zabodovať a odčiniť tak nešťastnú stratu bodov z domáceho stretnutia so Sninou. Kto čakal otvorený futbal, musel byť sklamaný (viď štatistiky). Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami, s minimom šancí na jednej, či druhej strane. Stretnutie úrovňou zaostávalo za priemerom 3.ligy. Trápiaci sa domáci skúšali šťastie väčšinou strelami z väčších vzdialeností a hostia sa im herne prispôsobili. V prvom polčase zaujalo až v 10.minúte nepríjemné zranenie hráča hostí Kolbasa v strede ihriska, odnieslo si to rameno. Jarovi slúži ku cti, že aj s týmto handicapom patril medzi to lepšie, čo behalo po ihrisku v nedeľu v Sabinove. O tri minúty neskôr zahrávali hostia Šipošom jeden z mála priamych kopov, ale po skrumáži v domácej šestnástke všetko vyriešil domáci brankár Vinclér. V 15.minúte mali nebezpečnú šancu domáci, ale Lapoš sám pred Fedorom zlyhal. Neskôr slabou strelou asi z 20-metrov ohrozil gólmana hostí Kolpák. V 26.minúte centrom z uhla Kolbas takmer prekvapil Vincléra. Potom prišla 15-minútovka, keď sa na ihrisku prakticky nič neudialo. Až v 41.minúte bol v akcii opäť Kolbas, keď hlavou odvrátil do bezpečia priamy kop Kolpáka. To dalo bodku za prvým dejstvom. Priamy kop domácich ukončil prvý polčas a naopak v druhom sa po troch minútach ponúkala šanca hosťom,k eď po priamom kope Kolbasa sa k odrazenej lopte na šestnástke domácich dostal Beck, ale jeho strelu domáca obrana zblokovala. Asi najväčšiu príležitosť na skórovanie mal v 54.minúte domáci hráč Andreanský, keď zoči-voči Fedorovi mieril zblízka len do neho. Treba podotknúť, že pri tejto akcii sa skvelým zákrokom blysol aj gólman hostí. Potom dve možnosti prečíslenia pre hostí stroskotali na nepresnej finálnej prihrávke. V závere stretnutia mohli hostia strhnúť vedenie na svoju stranu. Najprv im k tomu takmer pomohol domáci Lapoš, ktorý hlavou vystrašil Vincléra a slabé stretnutie zakončila šanca Horvátha, ktorý z uhla nedokázal skórovať. O tom, že s bodom boli spokojní aj domáci aj hostia, svedčí obojstranné striedanie v závere stretnutia. O týždeň v Haniske privítame mužstvo iného rangu zo špice tabuľky, tím Vysokých Tatier a dúfajme, že budeme svedkami kvalitného stretnutia.

autor: Stanislav Kundrák

Späť