29.kolo - FK Haniska - MFK Stará Ľubovňa 4:0

10.06.2013 10:49

4:0 (4:0)

naša zostava: Suchý - Šipoš, Gorej, Slicho, Klimek - G.Majoroš (69. Tereščík), Beck, M.Majoroš (46. P.Horňák), Molnár - Majerník, Pekár (64. Laczko)

St.Ľubovňa: Bičuš - Štefaňák, Turlík, Mariančík, Demčák, Krajňák, Štefánik, Nemergut (82. Martinek), Kosturko, Selep, Vandžura

góly: 4. Vandžura(vlastný), 6. Pekár, 17. Gorej, 26. Majerník
ŽK: -
rozhodovali: Ištoňa, Maličký, Ondrášek, Eliáš
divákov: 200

    V poslednom domácom zápase sezóny 2012/2013 privítala Haniska posledný a zachraňujúci sa celok tabuľky, mužstvo Starej Ľubovne. Hostia sa mohli udržať v hre o záchranu len v prípade víťazstva, to však proti ním stála domáca séria 44 zápasov bez prehry v podaní Hanisky. Od úvodných minút sa hralo len na bránu hostí a góly na seba nenechali dlho čakať. V 4.minúte po rohovom kope Slicha zaznamenal peknou hlavičkou vlastenca hosťujúci Vandžura, 1:0. O dve minúty neskôr predviedli Molnár s Klimekom rýchlu krídelnú akciu, na konci ktorej našiel Molnár úplne voľného Pekára, a ten nemal problém z blízka skórovať, 2:0. Hostia nemohli len brániť a smerom dopredu hrozili po rýchlych akciách. V 8.minúte nebezpečne vystrelil Štefaňák, ale lopta mierila tesne nad brvno. V 10.minúte Majerník vysunul Pekára, ktorý však svoj prienik nezakončil dostatočne razantne. V 17.minúte si svojou aktivitou vypýtal faul v blízkosti pokutového územia Klimek. Priamy kop zahral Slicho a jeho lopta našla pri vzdialenejšej žrdi Goreja, ktorý zakončil presne, 3:0. V 22.minúte unikol obrane hostí Pekár a jeho lob ponad vybiehajúceho brankára skončil len nad bránou. V 26.minúte predviedli najkrajšiu akciu zápasu hráči Hanisky, kedy Klimek zakombinoval s Pekárom, ktorý vysunul do šance Majerníka, a ten strelou k žrdi zvýšil už na 4:0 pre Hanisku. V 32.minúte ukázala svoje kvality aj obrana Hanisky, kedy unikajúceho útočníka hostí čisto parádnym sklzom zbavil lopty Gorej a vyslúžil si potlesk na otvorenej scéne. Do konca prvého polčasu Haniska aj naďalej hrýzla a bránka St.Ľubovne bola v neustálom ohrození. Z hráčov Hanisky sršala pohoda a kľud, ako doposiaľ v žiadnom jarnom zápase. Po zmene strán sa domáca Haniska uspokojila s vedením a upustila od bezhlavého útočenia. V 52.minúte pohrozil z priameho kopy Slicho, ale nenamieril presne. Rovnako nepresne skončil aj ďalekonosný pokus Šipoša o dve minúty neskôr. V 60.minúte mali šancu na skórovanie aj hostia, ale priamy kop skončil len na žrdi Suchého brány. V 64.minúte opäť raz zachránila Hanisku od gólu žrd, tentokrát po strele z veľkého uhla. V 71.minúte na dlhý výkop Suchého najlepšie zareagoval Patrik Horňák, ktorý si poradil s dvojicou obrancov, ale jeho strelu k žrdi reflexívne zneškodnil gólman hostí. Záverečné minúty stretnutia sa dohrávali v pokojnom a relaxačnom tempe, keď Haniska bola uspokojená s vedením a hostia zo Starej Ľubovne plne zmierení so svojím osudom vypadávajúceho mužstva. Po záverečnom hvizde sa diváci v Haniske odvďačili hráčom búrlivým potleskom, a to nielen za predvedený výkon a výsledok, ale aj za natiahnutie domácej série neporaziteľnosti na 45 zápasov !!! Posledný zápas sezóny odohrá Haniska vo Svite. Na zápas Vás všetkých srdečne pozývam.

autor: Ing. Milan Bačo

Späť