28.kolo - MŠK Tesla Stropkov - FK Haniska 1:2

03.06.2014 10:32

28.kolo - MŠK Tesla Stropkov - FK Haniska 1:2

03.06.2014 10:04

1:2 (1:0)

MŠK Tesla Stropkov - Hažer - Medvec (81. Tabiš), Staško, Bochin, Dolutovský - Vachaľ, Poľak, Demčo, Petrišin, D. Polaščík - Pundžák.

FK Haniska: Fedor - Molnár, Horváth, Gorej, Šipoš - Klimek, Pástor (90.+ Mikloš), Beck, Majoroš (90. Farkaš) - Pekár, Majerník (82. Hrubovčák).

góly: 36.Demčák - 58. a 79. Majerník
ŽK: Dolutovský - Šipoš, M.Horváth, Pástor, Beck
rozhodovali: Michalík, Drenko, Tramita, Lisák
divákov: 300

        V 28.kole cestovali Hanišťania k súperovi, proti ktorému sa im darilo asi najviac z celého švrtoligového pelotónu. To sa potvrdilo aj v tomto zápase, ale pekne poporiadku. Zápas začali obidve strany opatrne a v prvom polčase sa na ihrisku skoro nič neudialo. Mužstvá hrali zo zabezpečených obrán a tak sa jednotliví hráči dostávali do šancí len sporadicky. Na prvé ohrozenie brány sme čakali do 5 minúty, keď domáci Polaščík nacentroval loptu do 16ky a v dobrej situácií sa ocitol útočník Tesly Pundžák. Ten zakončenie hlavou nezvládol a tak sa pokračovalo za bezgólového stavu. V 9. minúte sa osmelili aj hráči Hanisky, no Pekárova nedôrazná hlavička skončila nad domácou bránou. 12minúta priniesla prvú strelu medzi tri žrde, keď v obrannom zákroku prepadol hosťujúci Molnár, k lopte sa dostal aktívny Polaščík a prudkou strelou trafil len brankára hostí Fedora. Po tejto akcii sme boli svedkami hluchej dvadsaťminútovky, kedy sa na ihrisku nedialo nič a hra sa odohrávala výlučne v strede ihriska. Ďalšieho streleckého pokusu sme sa dočkali až v 31. minúte, keď Haniska otvorila stred poľa, do dobrej príležitosti sa dostal domáci Poľák, ktorý napodobnil Polaščíka a loptu napálil z 18 metrov len do Fedora. V 35. minúte sme sa predsa len dočkali gólu, keď obranu Hanisky prekvapila akcia Stropkova po pravej strane a v ofsajdovej pozícií sa ocitol domáci Demčo. Zástavka postranného rozhodcu však ostala na počudovanie dole a domáci Demčo nedal z otočky dobre chytajúcemu Fedorovi šancu. Kto si myslel, že úvodný gól zmení priebeh hry, ten bol na veľkom omyle. Prvý polčas sa dohrával v podobnom duchu a za zmienku stoja len pološance Goreja a domáceho Polaščíka.
        Do druhého polčasu však nastúpila Haniska v úplne inom svetle a zápas dostal náboj. Hráči Hanisky kontrolovali celý druhý polčas loptu aj hru a domáci Stropkov nástup Hanisky nezachytil. V 49minúte to boli síce domáci, ktorí sa dostali do dobrej situácie, no Fedora nedokázal prekonať tak Pundžák ako aj z dorážky Polaščík. Táto situácia sa v konečnom dôsledku ukázala ako rozhodujúca, pretože dvojgólový náskok by sa sťahoval už veľmi ťažko. Od tohto momentu prebrala iniciatívu Haniska a prvý gól nedal na seba dlho čakať. V 58minúte zahrával rohový kop Šipoš, v 16ke našiel Goreja, ktorý volil namiesto zakončenia v ťažkej situácií nahrávku hlavou na voľného Majerníka a ten zo 7metrov hlavičkou nedal šancu domácemu brankárovi Hažerovi. Ďalšia nebezpečná situácia pred domácou bránou prišla v 64minúte. Priamy kop Becka našiel hlavu Goreja, no ten len tesne minul bránu Stropkova. V 68minúte to bola opäť Haniska, ktorá sa presadila v pokutovom území domácich. Odrazenú loptu po rohovom kope vrátil do 16ky Šipoš, lopta sa dostala na kopačku hosťujúceho Majoroša, ten si dobrým pohybom vytvoril šancu. Jeho zrazenú strelu chytil až na bránkovej čiare domáci gólman Hažer. Domáci sa zobudili až v 75minúte, no Haniska umne bránila a nepúšťala Stropkovčanov do šancí. V 77minúte predviedli peknú akciu hráči Hanisky po osi Šipoš, Pekár, Majerník no posledný menovaný trafil z 25 metrov vysoko nad. V 79Minúte bola Haniska za svoj dobrý výkon v druhom polčase odmenená vytúženým gólom. Strelcom bol opäť kapitán Hanisky Majerník a korunoval tak svoj dobrý výkon v zápase rozhodujúcim gólom. Gólovú akciu začal Molnár, dlhým vhadzovaním našiel Pekára, ktorý hlavou predĺžil na unikajúceho Majerníka a ten krížnou strelou prekonal Stropkovského brankára. Haniska mohla vyhrať aj vyšším rozdielom, no to by šance Becka a Farkaša museli skončiť v bráne. Domáci však z platonického tlaku skórovať nedokázali a Hanišťania si pripísali extrémne dôležité body. Chcem poďakovať hráčom za výkon, ktorý však nebol v prvom polčase ideálny, no v druhom polčase nám to vynahradili bojovnou útočnou hrou a hlavne premenenými šancami, ktoré znamenali trojbodový zápis. Mužstvo zabralo v pravej chvíli a tak si teraz patrične vychutnávame prvé jarné víťazstvo vonku!!

autor: Ing. Štefan Sopko

Späť