27.kolo: FK Haniska - MŠK Tesla Stropkov 4:0

24.05.2015 20:28

4:0 (2:0)

Haniska: Fedor - Beck (74.Hrubovčák), Gorej, Cicman, Klimek, Horváth, Gallo (61.L.Majoroš), Kolbas, Majerník, Molnár, Pekár (82.Nagy)

Stropkov: Hažer - F.Dolutovský, Safko, Pavlík, Vachaľ, Bochin, Burcák (60.Polaščik), Poľák, Čabala, Potoma (67.Tyč), Ducár (60.Karsa)

góly: 13.Pekár, 36.Majerník, 52.Pekár, 58.Kolbas
rozhodovali: Greško, Ištoňa, Rumančík, Repovský
divákov: 200
ŽK: - Dolutovský

    V zápase 27.kola III.ligy Východ privítala Haniska na svojom ihrisku nebezpečný celok Stropkova. Úvod priniesol mierne nepresnosti na oboch stranách a prvú propagačnú strelu predviedol hosťujúci Safko v 3.minúte, ale mieril veľmi nepresne. V 7.minúte boli všetci prítomní fair-play činu, keď domáci Majerník sa priznal k tečovaniu lopty a hlavný rozhodca tak zrušil svoje rozhodnutie o rohovom kope pre Hanisku. Tento čin vyvolal potlesk na tribúne ale aj u všetkých hráčov na ihrisku. V 13.minúte po rohovom kope Becka našla lopta Pekára, ktorý sa zblízka nemýlil a otvoril skóre, 1:0. V nasledujúcich minútach mierili nepresne pri zakončení domáci Horváth, Majerník aj Klimek, a hostia pohrozili len nepresnou strelou Burcáka. Rýchly, útočný futbal v podaní domácich sa divákom musel páčiť a druhý gól bol na spadnutie. V 36.minúte zrýchlil akciu domácich Molnár, presnou prihrávkou našiel Kolbasa, ktorý z kraja pokutového územia našiel nepokrytého Majerníka, a ten netypicky, ľavačkou, rozvlnil sieť, 2:0. Hostia boli nevýrazní, okrem ojedinelých striel z väčších vzdialeností sa nezmohli na nič iné a preto polčasové dvojgólové vedenie domácich bolo zaslúžené. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáci tvorili a snažili sa o ďalšie góly, hostia boli v druhom dejstve úplne stratení na ihrisku, hoci v 50.minúte po rýchlej akcii zakončil strelou z uhla Burcák, ale s jeho pokusom si pozorný Fedor poradil. V 52.minúte to bol opäť domáci Molnár, ktorý rozprúdil akciu, na kraji pokutového územia našiel Majerníka, ktorý poslal presný center na hlavu Pekára a ten sa v takejto pozícii nezvykne mýliť, 3:0. V 58.minúte sa Kolbas invidivuálne predieral do pokutového územia, bol však faulovaný a domáci mali výhodu priameho kopu z hranice 16tky. Exekútorom bol Kolbas, trafil loptu parádne do šibenice a zvýšil vedenie už na 4:0. V 61.minúte sa nezavinene zranil domáci Gallo, ktorého museli vyniesť z ihriska na nosidlách a jeho účinkovanie v jari sa pravdepodobne skončilo. V 66.minúte mal po priamom kope Hanisky gól na hlave Gorej, ale jeho prudkú hlavičku gólman hostí Hažer bravúrne na čiare vyrazil. V 76.minúte sa opäť len strelou z hranice pokutového územia prezentovali aj hostia, v podaní Poľáka, ale jeho pokus vyboxoval Fedor. Záverečné minúty sa niesli v pohodovom tempe a hoci domáci mali ešte dvakrát sľubné príležitosti z priamych kopov, gól z toho už nebol. Po záverečnom hvizde tak zavládla veľká radosť, nakoľko sa Haniska vyšvihla na prvé miesto v tabuľke ! Nasledujúcu nedeľu naši chlapci cestujú do Lipian a na tento zápas vás všetkých srdečne pozývam !

autor: Ing. Milan Bačo

Späť