26.kolo - FK Haniska - FK Vyšné Opátske 4:1

21.05.2012 18:16

4:1 (2:0)

naša zostava: Suchý - Leško, Horváth, Gorej, Beck - Klimek, Slicho, M.Majoroš, G.Majoroš (85.Bilišňanský) - Palenčár (67.Stoľar), Majerník

Vyšné Opátske: Fedor - Korfanta (88.Krakovský M.), Sciranka, Školník, Vilčko, Angelovič, Seman, Bandžuch, Majoroš, Turczyk, Steininger (77.Šosták)

góly: 3. Slicho, 32. Klimek, 83. Gorej, 89. Majerník - 80.Angelovič

rozhodovali: Maliňák, Vojtko, Gonos, Gábor

V nezvyčajnom dopoludnajšom čase, spôsobenom hokejovým ošiaľom, nastúpili proti sebe domáca FK Haniska a hostia z blízkeho susedstva, Fk Vyšné Opátske. Od úvodných minút bolo na ihrisku vidieť snahu o hru z oboch strán, ale netradičný čas spolu s letným počasím sa podpísali pod výkony na ihrisku. V 3.minúte zahrával priamy kop zo strednej vzdialenosti Slicho, ktorý trafil presne pod brvno. Hosťujúci Fedor si síce na loptu siahol, ale tá mu prepadla z rúk do siete, 1:0. Obojstranne útočný a otvorený futbal sa divákom určite páčil a Haniska sa mohla tešiť z ďalšieho gólu, keď v 12.minúte unikol po kraji Palenčár, ale z uhla trafil len do žrde.  Hostia pohrozili v 14.minúte, keď strela Jozefa Majoroša mierila mimo bránu. V 28.minúte vysunul šikovnou prihrávkou Majerník útočne hrajúceho Becka, a jeho center do pokutového územia nasmeroval Klimek len mimo bránu. V 32.minúte sme našu územnú prevahu korunovali po biliardovej akcii, kedy Majerník našiel centrom na druhej strane pokutového územia Palenčára, ktorý svojou polostrieľanou prihrávkou našiel Klimeka a ten zblízka zakončil, 2:0. Záverečné minúty prvého dejstva bola lopta viac na kopačkách hostí a dostali sa k ohrozeniu brány. V 38.minúte zahrával priamy kop kapitán Turczyk, ktorého technická strela opečiatkovala brvno domácej brány a následná dorážka zblízka skončila vysoko nad. Po zmene strán sa hostia snažili o skorigovanie stavu stretnutia a v 57.minúte boli k tomu veľmi blízko, kedy po rohovom kope zázračne zachránil na bránkovej čiare Suchý. V 62.minúte predviedli rýchlu akciu Palenčár s Majerníkom, na ktorej konci bol Marcel Majoroš, ale nezakončil dostatočne dôrazne. Pozitívny priebeh MS v hokeji sa podpísal pod výkony všetkých zúčastnených na ihrisku a mnoho akcií či už z jednej alebo druhej strany nebolo dotiahnutých do konca, pričom chýbal niekedy skutočne len povestný " pol krok". V 80. minúte sa hostia za svoj výkon právom dočkali gólu, keď z dobrých 20metrov namieril z prvej Angelovič a na prekvapenie všetkých, na čele s gólmanom Suchým, lopta skončila v sieti, 2:1. Dráma sa však nekonala, nakoľko skúsený celok Hanisky ju nedopustil. V 83. minúte po centri Marcela Majoroša vyskočil najlepšie Gorej, a hlavičkou zblízka skóroval, 3:1. Prekrásnu gólovú bodku za stretnutím zaznamenal v 89. minúte Majerník, ktorý si dlhú centrovanú loptu spracoval, oklamal dvoch obrancov a vybiehajúcemu Fedorovi poslal nechytateľnú gólovú vizitku, 4:1. FK Haniska zaznamenala dôležité domáce víťazstvo a oplatila jesennú prehru svojmu súperovi. Už najbližšiu nedeľa sa naši chlapci predstavia opäť na domácom ihrisku, kedy ich silu preverí dobre hrajúci celok Giraltoviec. Na zápas ste všetci srdečne pozvaní :) 

Späť