20.kolo - FK Haniska - ŠK Milénium 2000 Barejovská Nová Ves 2:1

08.04.2013 20:49

2:1 (1:1)

naša zostava: Suchý - Horváth, Slicho, Šipoš, Majerník - G. Majoroš (66. V. Horňák), M. Majoroš, Molnár (82. Tereščík), Klimek (46.Beck) - Pekár, Palenčár

BNV: Jendroň - Valkučák, Gerčák, Virgala, Javorský, Stachura, Solanič, Pribytný, Luščák, Kiseľ (22. Macečko), Kozák (61. Knap)

góly: 13. Palenčár, 80. Pekár - 11. Stachura
ŽK: G. Majoroš, Šipoš - Solanič, Stachura
rozhodovali: Mriglot, Zubka, Novotný, Gavalier
divákov: 150

Na svoj prvý jarný zápas nastúpilo mužstvo FK Haniska proti aktuálnemu lídrovi tabuľky, mužstvu Bardejovskej Novej Vsi. Navzdory vrtochom počasia sme na perfektne pripravenom trávniku boli od úvodných minút svedkami vysoko taktického a rýchleho futbalu. Úvodné minúty priniesli oťukávanie z oboch strán, žiadne mužstvo nechcelo spraviť chybu a prvou strelou sa v 8.minúte prezentoval Šipoš, ale tá mierila vysoko nad. V 11.minúte zahrávali hostia štandardnú situáciu, po ktorej lopta preletela pokutovým územím, a aj za prispenia vetra, na prekvapenie všetkých, skončila za bezmocným Suchým. Tento gól Hanisku "nakopol" a v 13.minúte Haniska vyrovnala. Dlhý center v podaní Slicha si Palenčár bravúrne spracoval, položil si obrancu hostí a popod padajúceho gólmana hostí chladnokrvne zakončil, 1:1. Ďalšie minúty priniesli opatrnejší futbal, ale aj naďalej vo vysokom tempe. Strely Molnára či Palenčára nenašli svoj cieľ, rovnako nepresne sa prezentovali aj hostia, väčšinou propagačnými strelami z väčšej vzdialenosti. Gól do šatne mal na kopačke v samom závere polčasu Slicho, ale po trme-vrme pred súperovou bránkou, nezakončil podľa svojich predstáv. Po zmene strán hra s vetrom Haniske viac uškodila ako pomohla a viac z hry mali hostia. Či už pri dorážke z blízka v 53.minúte, alebo pri prudkej strele zo 60.minúty, v oboch prípadoch brankár Suchý Hanisku podržal. V 71.minúte prenikol po kraji obrany do šestnásky hostí Palenčár, jeho center dvaja hráči Hanisky minuli a striedajúci Vladimír Horňák namieril z dobrej pozície len do nebies. V 80.minúte zakončoval akciu Hanisky hlavičkou Pekár a brankárovi hostí lopta vypadla z rúk. Odkop lopty sa však realizoval už z poza bránkovej čiary, čo AR2 okamžite signalizoval hlavnému arbitrovi, a tak šla Haniska do vedenia 2:1. V samotnom závere sme však boli aj svedkami nefutbalového predstavenia. Medzi lavičkami oboch táborov došlo k roztržke, čomu predchádzalo sotenie do hráča súpera. Po niekoľkých minútach sa však vášne utíšili a stretnutie dohralo. K vážnejšiemu ohrozeniu brány na jednej či druhej strane už neprišlo, a tak si Haniska zaknihovala veľmi cenné a dôležité 3 body ! Incident zo záveru stretnutia však bude mať disciplinárnu dohru, o ktorej výsledku Vás isto budeme informovať. Už najbližšiu nedeľu hostíme doma "béčko" Michaloviec, ktoré sľubuje ďalší kvalitný a napínavý zápas. Všetci ste srdečne pozvaní !

autor: Ing. Milan Bačo

Späť