15.kolo - FK Haniska - MFK Slovan Sabinov 3:0

31.10.2011 09:37

3:0 (2:0)

naša zostava: Kobr - Bilišňanský, Majerník, Zajac V., Horváth - Majoroš G. (78.Zajac M.), Papcún, Majoroš M. - Klimek (86.Šváb), Molnár S.

Sabinov: Zlatohlavý - Prusák (82.Kolpak), Dedina (88.Radačovský), Sochovič, Novotný, Peregrín, Lukáč, Andraščík, Dlugoš, Verešpej, Molčan

naše góly: Marcel Majoroš 2, Gabriel Majoroš

Za príjemného jesenného počasia sa odohrával v Haniske súboj nováčika súťaže s mladým mužstvom Sabinova. Domáci nastúpili v značne pozmenenej zostave, oklieštenej zraneniami a absenciami viacerých hráčov stabilnej zostavy. Nepresnosti v úvodných minútach na oboch stranách sa postupne vytrácali, a FK Haniska začala diktovať tempo hry. Hostia umne bránili, ale nevyvarovali sa faulov v okolí šestnástky. Po štvrťhodine hry sa v rýchlom slede po sebe k zahrávaniu priamych kopov postavili Gabriel Majoroš a po ňom aj Slavomír Molnár, ale výraznejšie ohrozenie pre hostí nepriniesli. V 26.minúte udrela Haniska prvýkrát. Na vlastnej polovici vybojoval loptu Bilišňanský, kolmicou vysunul Klimeka, ktorý na hranici 16-tky našiel Marcela Majoroša. Ten sa nezlakomil na zakončenie, ale posunul loptu bratovi Gabrielovi Majorošovi, ktorý krížnou strelou započal naše cestu za víťazstvom, 1:0. Aj nasledujúce minúty bola nebezpečnejšia Haniska, ktorá mala viac z hry. V 40.minúte pohrozili aj hostia, kedy strelu Molčana vyrazil Kobr na roh. V 45.minúte po centri Gabriela Majoroša zo štandardnej situácie vyskočil najlepšie Marcel Majoroš, a zblízka hlavičkou skóroval, 2:0. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Tempo tvrdili lepšie hrajúci domáci. Hostia pohrozili v 55.minúte hlavičkou mimo brány a v 60.minúte z priameho kopu vysoko nad. V 70.minúte po spolupráci Marcela Majoroša s Vargom zakončoval Gabriel Majoroš, jeho strelu gólman hostí bravúrne vyrazil na roh. V 88.minúte zahrával priamy kop Majerník, jeho predĺžený center na vzdialenejšiu žrď si spracoval Marcel Majoroš, počkal na pohyb brankára a chladnokrvne zakončil, 3:0. Po bojovnom a odhodlanom výkone vyhrala Haniska rozdielom triedy, a aj hráči z "lavičky" ukázali svoje kvality a schopnosti. V predohrávanom zápase hostíme už najbližsiu nedeľu lídra súťaže zo Svitu. Súboj sľubuje kkvalitný futbal, na ktorý Vás všetkých srdečne pozývam.

Späť