Príprava: MFK Košice "B" - FK Haniska 5:2

04.03.2012 20:01

5:2 (2:1)

naša zostava: Kobr(Suchý) - Schnurer, Horváth, Zajac, Leško(Plačintár) - Majerník - Horňák, Mar.Majoroš, Papcún(Bilišňanský), Beck - Palenčár(Fečo)

Prípravný zápas s "béčkom" MFK Košice, doplneným o viacerých mužov z A-mužstva, priniesol obojstranne útočný a pekný futbal. Košice šli do vedenia po rýchlej akcii, avšak naša zlepšená hra priniesla vyrovanie Horňákom v 19.minúte. V 30.minúte zaspala naša obrana a opäť sme prehrávali, tentoraz 2:1. Haniska hrozila z rýchlych protiútokov, ale naše všetky šance ostali v prvom polčase nevyužité. V druhom dejstve sme hru vyrovnali, pritlačili súpera. V 52.minúte po najkrajšej akcii zápasu, kedy Palenčár potiahol útok po pravej strane, zbavil sa protihráča a prízemným centrom našiel na 16tke Becka, ktorý z prvej krásne skóroval, sme vyrovnali na 2:2. Radosť nám však o pár minút pokazila opäť raz naša nedôraznosť v obrane, kedy MFK zblízka zvyšovali na 3:2. Do konca stretnutia sme si vytvorili niekoľko vyložených príležitostí na skórovanie, a keď ani samostatný únik Majerník nepretavil na vyrovnanie, kruto sme pykali. V poslednej päťminútovke po nedôraznej hre v zadných radoch MFK dvakrát skórovalo, a tak sme zápas prehrali v pomere 5:2. Výsledok však vôbec nezodpovedal predvedenej hre, nakoľko tomuto stretnutiu by podľa vyložených šancí aj predvedenej hry svedčala remíza. Bohužiaľ, futbal sa však nehrá na keby, a tak sa do budúcna musíme ponaučiť z chýb v hre a zlepšiť efektivitu v koncovke. Zápas však určite preveril schopnosti hráčov a ponúkol zrkadlo kvality mužstva FK Haniska, ktoré sa pred jarnou časťou súťaže ukazuje v dobrom svetle, hoci výsledky prípravných stretnutí tomu nezodpovedajú.