9.kolo - FK Nižný Hrušov - FK Haniska 1:1

1:1 (0:1)

naša zostava: Kobr - Varga, Gorej, Zajac, Beck - M.Molnár, Slicho, Horňák (75.Papcún), Klimek (65.Horváth) - Majerník, S.Molnár

Nižný Hrušov: Klamár - Lukáč, Demčák, Svetlík (46.Dzivák), Palko (65.Čop), Mezej (87.Vaňo), Hamza, Ivan, Duda, Kukuruc, Komjatý

náš gól: Slavomír Molnár

Súboj na ihrisku tabuľkovo posledného celku priniesol priemerný futbal, ktorý miestami dokrášľovali naše útočné akcie a viacero nepremenených príležitostí. Prvých pätnásť minút sa nieslo v znamení medzi šestnástkového futbalu, kedy domáci nejavili absolútne záujem o hru, a Haniska sa tomu viacmenej prispôsobila. Postupne sa hra viac rozhýbala, ale ani na jednej, ani na druhej strane výraznejšie šance neprichádzali. Poriadna akcia Hanisky sa zrodila až v 37.minúte, kedy po krídle zbehol do šestnástky Michal Molnár, prihral nepokrytému bratovi Slavomírovi Molnárovi, a ten už nemal problém zakončiť, 1:0. Po góle Haniska ožila a domáci sa veru museli poriadne obracať, aby do prestávky viac neinkasovali. To by však šťastie muselo byť na našich kopačkách, nakoľko sme v 44.minúte videli plejádu nepremenených šancí. Strela Slavomíra Molnára trafila len domáceho brankára, vyrazená lopta šla z kopačky Majerníka do brvna a opätovná strela Slavomíra Molnára mierila vedľa brány. Nepresnosť v zakončení zdokumentoval v nadstavenom čase prvého dejstva Majerník, kedy šikovne zbehol za obranu Hrušova, ale jeho strela mierila opäť vedľa brány. V druhom polčase bezradnosť domácich pokračovala, nezmohli sa na poriadnejšiu akciu, akurát na strely z diaľky resp mimo brány. V 70. minúte sa spoza pokutového územia oprel do lopty Horňák, ale ani jeho strela nenabrala ten správny smer. Futbal je niekedy nevyspytateľný a v 74.minúte sme to pocítili na vlastnej koži. Po viacerých chybách v obrannej fáze sa lopta objavila pred domácim Komjatym, ktorý sa spoza 16-tky do nej oprel a strelou k žrdi zabezpečil domácim šťastlivú remízu. Snahu a chcenie chlapcom z FK Haniska nemožno uprieť, ale na ihrisku v Nižnom Hrušove sme na plnej čiare pochopili, že ak nepremeníme viacero gólových príležitostí, tak víťazstvo nám dopriané nebude. V 86. minúte strieľal nebezpečne striedajúci Papcún, ale jeho strelu pred bránou zrazil len na roh Gorej. Každý bod zvonku je dobrý, ale kto bol na futbale tak musí so mnou súhlasiť, že tento bodík na nám musí veľmi máliť. Držím palce a pozývam všetkých na nedeľný domáci zápas s pivovarníkmi z Veľkého Šariša, kde všetci veríme v domácu silu a nedobytnosť "hradu FK Haniska".