8.kolo - FK Haniska - TJ FK Vyšné Opátske 3:2

10.09.2012 12:32

3:2 (2:0)

naša zostava: Fedor - Plačintár, Zajac, Horváth, Šipoš (77.M.Molnár) - Palenčár, Slicho, M.Majoroš, Beck (80.Klimek), G.Majoroš - P.Horňák (66.V.Horňák)

V.Opátske: Vojtaško - Korfanta, Školník, Šosták, Seman, Bandžuch, Majoroš J., Matyi, Steininger, Slatina (57. Angelovič), Krakovský

góly: 21. Plačintár, 43. Patrik Horňák (11m), 76. Marcel Majoroš - 74. Steininger, 86. Majoroš Jozef
rozhodovali: Ištoňa, Žofčák, Mano J., Džubák
divákov: 500

Po sérii 7 zápasov na súperových ihriskách sa diváci v Haniske dočkali prvého stretnutia na domácej pôde, keď v derby stretnutí hostili mužstvo Vyšného Opátskeho. Punc derby stretnutia spolu s otvorením ihriska po rekonštrukcii prilákali peknú divácku kulisu, ktorá bola svedkami útočného a kombinačného futbalu z oboch strán. Hneď v druhej minúte pohrozili hostia, kedy kapitán Majoroš vyslal zo strednej vzdialenosti jedovatú strelu len tesne vedľa brány Hanisky. Prvé minúty so sebou priniesli viacero nepresností na obidvoch stranách a medzišestnástkový futbal prinášal len minimum šancí. V 17.minúte sa pozdĺž bránkovej čiary pekne preštrikoval Palenčár, ale na jeho prihrávku Patrik Horňák nedočiahol. V 21.minúte zahrával priamy kop Hanisky Gabriel Majoroš. Jeho center brankár Opátskeho Vojtaško len vyboxoval ďaleko od brány, kde si loptu efektne spracoval Plačintár, obohral súperovho hráča a nechytateľnou strelou z 20metrov vymietol šibenicu brány, 1:0. V 26.minúte sa preštrikoval polovicou ihriska hosťujúci Bandžuch, ktorého zastavil v pokutovom územi za cenu faulu Slicho. Nariadený pokutový kop však hostia nepremenili, keď sa vyznamenal brankár Hanisky, Norbert Fedor. Svoje kvality predviedol gólman Hanisky aj v 40.minúte, kedy po zmätkoch v obrane Hanisky zachraňoval na bránkovej čiare. V 43.minúte predviedla Haniska rýchlu útočnú akciu, kedy sa po kombinácii Palenčár - Marcel Majoroš dostával k zakončeniu Patrik Horňák, avšak bol gólmanom hostí faulovaný a rozhodca Ištoňa správne nariadil pokutový kop. Faulovaný Horňák sa z bieleho bodu nemýlil a zvýšil vedenie, 2:0. Po zmene strán sa tempo hry ešte viac zvyšovalo a úvodné minúty patrili Haniske. Najprv sa po individuálnej akcii nepresadil Marcel Majoroš, ktorý nezakončil dosť razantne. O minútu neskôr vyskočil na priamy kop Gabriela Majoroša, najvyššie Horváth, ale jeho hlavička šla nad bránu. V 52.minúte hlavičkoval po rohovom kope na bližšej žrdi Marcel Majoroš, ale lopta skončila len na vzdialenejšej žrdi. V 55.minúte bol v čistej šanci faulovaný v pokutovom území Patrik Horňák, ktorý sa po druhý krát v zápase postavil k exekúcii nariadeného pokutového kopu. Tentoraz mu to však nevyšlo, keď brankár loptu vyrazil, a dobiehajúci Slicho prestrelil bránu. V 61.minúte unikla obrane hostí dvojica Patrik Horňák - Palenčár, avšak Palenčár ponúknutú šancu na gól trestuhodne zahodil. O minútu neskôr vyslal dobre mierenú strelu z väčšej vzdialenosti Beck, a lopta skončila na žrdi. Po plejáde šancí Hanisky pohrozili hostia v 66.minúte, avšak dobrú loptu poslal vysoko nad Šosták. V 70.minúte po akcii Šipoša mal gól na kopačke Marcel Majoroš, ale jeho málo dôrazná strela skončila v náručí gólmana Vojtaška. V 74.minúte sa znenazdajky dostali do náznaku šance hostia, a keď obrana Hanisky zaváhala, lobom zaknihoval gól Šteininger, 2:1. Odpoveď však na seba nedala dlho čakať, keď už o dve minúty vyslal Beck milimetrovou prihrávkou do úniku Marcela Majoroša, a ten prelomil streleckú smolu gólom po prudkej krížnej strele, 3:1. Po ďalšom góle volala akcia Becka s Gabrielom Majorošom, kedy zakončoval striedajúci Vladimír Horňák, ale jeho strelu brankár zneškodnil. Štyri minúty pred koncom stretnuta chybovala obrana Hanisky, keď dokázal kapitán hostí Jozef Majoroš pohodlne skorigovať na konečný výsledok 3:2. Prvý zápas na rozšírenom ihrisku v Haniske priniesol zaujímavý a útočný futbal, po ktorom sa zo zaslúženého víťazstva tešila domáca Haniska. Väčšinu stretnutia držala hru pod kontrolou a viacero sľubných šancí neskončilo v sieti. Oproti zápasu v Barci sme videli zlepšený výkon a futbalovejší prejav hráčov Hanisky, ktorých už najbližšiu nedeľu hostí nováčik súťaže, ambiciózne Veľké Revištia. Všetkých Vás srdečne pozývam na tento zápas a dúfam, že chlapcov príde podporiť početná skupina fanúšikov, ako je tomu pravidelne. Haniska do toho !

autor: Milan Bačo