8.kolo - FK Haniska - FK Starý Smokovec, Vysoké Tatry 1:0

naša zostava: Fedor - Klimek, Laczko, Gorej, Šipoš - Matej, Beck (82.P.Horňák), Slicho, Majoroš (61.Gluchman), Molnár (72.Pástor) - Pekár

V.Tatry: Hajovský - Šefc, Buc, Novák, Palguta, Pitoňák (15.Galik), Šimšaj, Dulovič, Bednarčík, Compeľ, Sirko

gól: 88. Šipoš
ŽK: Slicho - Šimšaj
rozhodovali: Mano, Ondič, Hepka, Eliáš
divákov: 300

Súboj tabuľkových susedov sľuboval podľa výsledkov oboch mužstviev zaujímavý zápas, ale kto zavítal do Hanisky, musel ostať sklamaný. Od úvodu bolo jasné, že hostia prišli len brániť a útočili sporadicky, z brejkových situácií. Domáca Haniska sa snažila pokračovať v nastolenom dobrom výkone zo zápasu proti Sabinovu, ale nasadenie, dravosť a obetovasť väčšiny hráčov ostali niekde mimo ihriska. Prvých 15minút sa nebolo na ihrisku na čo pozerať a až postupne sa začali objavovať náznaky šancí. Najprv v 17.minúte hlavičkoval po rohovom kope nepresne Pekár a na opačnej strane, rovnako po rohu, namieril svoju hlavičku nepresne hosťujúci Novák. Hostia nebezpečne pohrozili v 24.minúte, keď rýchly protiútok zakončil krížnou strelou Buc, našťastie pre domácich len vedľa brány. Jednu z mála pekných akcií predviedol v 26.minúte Klimek, ktorý sa po kraji zbavil obrancov, našiel voľného Slicha na hranici šestnástky, ale ten vypálil len do nebies. Najväčšiu šancu na skórovanie zahodili v 31.minúte hostia, keď po chybe obrany Hanisky zakončoval agilný Palguta, ale len mimo priestoru brány. Gólová bodka chýbala aj akcii Becka s Klimekom, keď sa k zakončeniu dostal Matej, ale opäť raz šla strela mimo. Po zmene strán sa hra trochu oživila, ale kvalita futbalu ostala mizerná. Strely Majoroša či Mateja v úvode druhého dejstva neboli zlé, ale chýbala im patričná presnosť. Tatranci hrozili v predu osamoteným Palgutom, ktorý však robil obrane Hanisky problémy. Práve menovaný útočník hostí dostal v 63.minúte dobrú loptu za obranu domácich, ale z uhla trafil len bočnú sieť. V 67.minúte sa vyrútili hostia v trojici dopredu a Hanisku od gólu zachránil pekným zákrokom gólman Fedor. V 69.minúte si na dobrý center Mateja vyskočil Slicho, ale slabá hlavička skončila v náručí brankára Hajovského. Keď sa už zdalo, že zápas sa skončí bez gólov, Haniska predsa len skórovala. K exekúcii priameho kopu asi z 18metrov sa postavil Šipoš a predviedol svetlý moment stretnutia. Loptu zakrútil šikovne ponad múr a gólman hostí ani nestihol zareagovať, 1:0. V záverečných sekundách vrhli hostia všetky sily do útoku, a do rozhodenej obrany mohla Haniska pridať nejaký ten gól, ale či už hlavička Mateja, alebo strela Slicha, neskončili v sieti. Po slabom výkone mužstiev na oboch stranách ostali tri body v Haniske, ale dobrý dojem zo zápasu so Sabinovom rýchlo vyprchal a divák v Haniske bol spokojný len s bodmi, nie však s výkonom. Verím, že chlapci tento svoj slabý moment hodia za hlavu a na najbližšie stretnutie, proti nováčikovi z Plavnice, sa nabudia dravosťou a budú na ihrisku futbalovo bojovať.

autor: Ing. Milan Bačo