8.kolo - FK Haniska - FK Košice-Barca 2:1

2:1 (1:0)

naša zostava: Kobr - Horváth, Slicho, Zajac, Varga - M.Molnár (90.Horňák), M.Majoroš, G.Majoroš (59.Klimek), Beck - Majerník, S.Molnár

Košice-Barca: Poloha - Čižmár (46.Tokoly), Šimko, Kolár, Monrigal, Hoščuk, Ohman, Kuruc (87.Tereščik), Csako, Durbak, Kirňák

ŽK: -- Kirňak, Durbak

Derby dvoch mužstiev, vzdialených od seba len pár km, pritiahlo do Hanisky fanúšikov zo širokého okolia a tí veru neľutovali. Od úvodných minút si hráči na ihrisku nič nedarovali a bolo vidieť veľké odhodlanie z oboch strán. Prvé vzrušenie priniesla 7.minúta, keď po akcii G.Majoroša strieľal S.Molnár vedľa brány. Ten istý hráč v 20.minúte mohol otvoriť skóre, ale jeho strela nemala potrebnú razanciu. Z protiútoku hostia pohrozili strelou, ktoré vystrašila, avšak šla mimo. Starší z bratov Molnárovcov hýril aktivitou, avšak ani jeho ďalší strelecký pokus neskončil v sieti, len v náručí brankára Polohu. Z hostí hrozil svojimi únikmi rýchlonohý Kirňák, ktorého peknú strelu v 30.minúte ešte krajším zákrokom zachránil nestarnúci Kobr. V 35.minúte po kraji prešiel M.Majoroš cez viacerých hráčov, prihral Majerníkovi a tomu v strelení gólu zabránil dobre postavený obranca hostí. Keď sa už zdalo že do polčasu sa gólu nedočkáme,v 41.minúte zaspala obrana hostí, Majerník sa neulakomil na strelu a prihral nepokrytému S.Molnárovi, ktorý skóroval, 1:0.  Po zmene strán tempo hry neupadlo, a hostia postupne viac otvárali hru. Dočkali sa skoro, nakoľko málo nebezpečnú strelu zo strany, si Zajac umiesnil do vlastnej brány, 1:1. Remíza sa v Haniske nenosí a naši hráči pridali na napádaní, jedna pekná akcia striedala ďalšiu. V 53.minúte pekne prešiel krajom M.Molnár, a jeho bomba mierila tesna vedľa. 56.minúta priniesla krásnu individuálnu akciu čerstvého ženáča Marcela Majoroša, ktorý sa zbavil súperových hráčov, vyslal strelu, na ktorú brankár nemal nárok, avšak od gólu ho zachránilo brvno brány. Zvýšená aktivita a snaha o tri body priniesla svoje ovocie v 71.minúte, kedy M.Majoroš priťukol loptu Majerníkovi, a ten krížnou strelou z hranice 16-tky strhol vedenie na našu stranu, 2:1. Do konca stretnutia sa hostia snažili aspoň vyrovnať, avšak koncentrovaná obrana a bojovnosť našich tomu zabránila. Doma sme zatiaľ stopercentní a po odhodlanom výkone sme porazili svojho veľkého rivala. Najbližšie cestujeme na ihrisko posledného mužstva tabuľky Nižného Hrušova, ale ako isto vieme, práve takéto stretnutia bývajú najťažšie. Neseďte doma a dojdite povzbudiť našich chlapcov.