7.kolo - MFK Zemplín Michalovce "B" - FK Haniska

3:1 (2:0)

naša zostava: Kobr - Bilišňanský (79.Klimek), Gorej, Zajac, Beck - M.Molnár, Slicho, M.Majoroš, G.Majoroš (65.Horňák) - Majerník, S.Molnár (86.Horváth)

Michalovce "B": Bréda - Samba, Rad.Urban, Dargaj, Podhorín - Kokočák, S.Danko, Zonzon, Faleiro (58.Mihok), Gamkrelidze (69.Ďuďa) - L.Forgáč (84.V.Kostovčík)

ŽK: Rad.Urban - Gorej, M.Majoroš, G.Majoroš

Úvodné minúty stretnutia sa niesli v zoznamovacom tóne, s pribúdajúcim časom sa objavili aj prvé náznaky šancí. Behavejší domáci nám pohrozili už v 8.minúte, kedy ich strela šla nad bránu. Naša obrana nemala najlepší deň a v 10.minúte sa po jej chybe rútil do šance hráč domácich, ale netrafil odkrytú bránu. Útočné chúťky sme prejavili v 14.minúte, kedy po akcii Michala Molnára sa dostal k lopte brat Slavomír Molnár, ktorý však trafil len gólmana domácich. V polovici prvého polčasu ušiel obrancom útočník domácich Forgáč, avšak istota s menom Jiří Kobr nás podržal. V 35.minúte po závare pred našou svätyňou, kedy domáci nastrelili aj brvno, sa dostal k slovu aj rozhodca, ktorý spískal vymyslenú penaltu po "údajnom faule" Goreja. K lopte sa postavil Kokočák, ale jeho strelu Kobr vyrazil, avšak na následnú dorážku bol už krátky, 1:0 pre domácich. Tento moment Hanisku zdecimoval a do konca prvého polčasu sme inkasovali ešte raz, keď po chybe v zadných radoch skóroval Forgáč, 2:0. Po zmene strán bolo vidieť evidentnú snahu o skorigovanie nepriaznivého stavu, ale boli to naopak práve domáci, keď po rýchlej akcii z ľavej strany skóroval Gamkrelidze, 3:0. Nádej na dobrý výsledok stále žila, a keby v 62.minúte úplne osamotený Majerník pred brankárom Brédom skóroval, mohli sa domáci triasť o výsledok. Radovali sme sa v 65.minúte, kedy strela Slavomíra Molnára našla svoje miesto v sieti, 3:1. Striedania priniesli do našej hry oživenie, ale väčšina našich akcií končila nepodarenou finálnou prihrávkou, alebo stál brankár domácich na správnom mieste. Je škoda,že svoj deň nemala medzinárodná rozhodkyňa FIFA Tofiloska, ktorá nám odmávala ofsajdy v závere druhého polčasu, ktoré nepobúrili nielen fanúšikov Hanisky, ale aj nestranných ľudí na zápase. Prehrali sme, nič sa nedá robiť, najbližšie však doma hostíme Barcu, a tento zápas sľubuje derby ako remeň. na ktoré Vás všetkých srdečne pozývam.