7.kolo - FK Haniska - MFK Slovan Sabinov 2:0

naša zostava: Fedor - Klimek, Laczko, Gorej, Šipoš - Gluchman (46.Molnár), Matej (75.P.Horňák), Beck, Slicho, Majoroš (87.Tereščík) - Pekár

Sabinov: Huba - Perecár, Lapoš, Vranko, Sochovič (69.Dedina), Ľ. Andraščík, Bašista, Prusák (85.Janiga), Verešpej, Futej, M.Andraščík

ŽK: Laczko, Gorej, Beck - Lapoš, Verešpej
ČK: - M.Andraščík
rozhodovali: Slebodník, Novotný, Ondrášek, Kolerár
divákov: 300

Líder súťaže zo Sabinova bol v Haniske prísľubom kvalitného futbalového stretnutia. Od začiatku zápasu boli diváci svedkami rýchleho a priamočiareho futbalu, avšak pozorné defenzívy na oboch stranách pracovali zodpovedne. Výraznejšie príležitosti na otvorenie skóre neboli k videniu, a hoci mal futbal svoju úroveň, strely na bránu či gólové príležitosti na seba nechali počkať do druhého dejstva. Prvý polčas predstavoval šachovú partiu, kedy ani jeden zo súperov nechcel spraviť prvý chybu. Po zmene strán dianie na ihrisku dvíhalo divákov zo sedačiek. V 49.minúte dlhý center Hanisky prekvapil obranu Sabinova a unikajúceho Pekára zastavil za cenu faulu kapitán hostí, M. Andraščík. Hlavný arbiter Slebodník mu bez váhania ukázal červenú kartu a tento moment rozprúdil skutočné futbalové divadlo. Keď sa od Hanisky čakal drvivý tlak, pohrozili hostia v 54.minúte. Rozohrali rýchlu akciu, na konci ktorej sfauloval v pokutovom území Gorej hosťujúceho Vranka a Sabinov tak mal príležitosť otvoriť skóre z pokutového kopu. Ľ. Andraščík však netrafil Fedorovu bránu a futbalové predstavenie, spĺňajúce vysoké kritéria, pokračovalo ďalej. V 58.minúte zahral z rohu šestnástky priamy kop Šipoš, našiel voľného Pekára, ale jeho hlavička skončila len na žrdi. Územná prevaha Hanisky bola badateľná, ale hostia, aj o jedného menej, sa nestiahli do obrany a predstavovali nebezpečensto, ktoré však bezchybne pracujúca obrana dokázala zažehnať. V 71.minúte po priamom kope Slicha zo strednej vzdialenosti sa tentokrát Pekár už nemýlil, a presne umiestnenou hlavičkou otvoril skóre, 1:0. V 82.minúte zakombinovali na polovici hostí Klimek s Beckom, druhý menovaný našiel presným centrom Pekára, ktorý prízemnou strelou do protipohybu gólmana Sabinova zvýšil vedenie na 2:0. Po konca zápasu Haniska svoj náskok už len kontrolovala a hoci sa hostia až do záverečného hvizdu snažili s výsledkom niečo urobiť, gól im streliť v Haniske nebolo súdené. Haniska opäť raz ukázala, že hrať futbal s futbalovo vyspelými celkami vie a za výkon a bojovnosť si doslova vydrela mimoriadne cenné tri body. Obávaného kanoniera hostí Lapoša prakticky "vygumoval" obranca Hanisky Laczko a kolektívny výkon celého mužstva slávil úspech. Kvalite stretnutia dopomohol aj hlavný rozhodca Slebodník, ktorý na ihrisku preukázal dlhoročné skúsenosti z najvyšších futbalových súťaží. Po veľmi dlhej dobe zavítal do Hanisky aj fans hostí, ktorí spolu s Ultras Hanisky vytvorili obom celkom atmosféru hodnú najvyššej regionálnej futbalovej súťaže.

autor: Ing. Milan Bačo