7.kolo - FK Haniska - FK Starý Smokovec,Vysoké Tatry 4:3

Haniska: Fedor - Laczko, Horváth (73.L.Majoroš), Gorej, Šipoš - Molnár, Kolbas, Novotný (78.Hrubovčák), Beck, Klimek (64.Borovský) - Pekár

V.Tatry: Frank - Petrus, Buc, Mičko, Pitoňák, Šimšaj, Šproch (56.Jozefčák), Beller (71.Vandraško), Dulovič, Compeľ, Bednarčík (78.Nemčko)

góly: 7.Kolbas, 33. a 45.Pekár, 41.Molnár - 26.Buc, 57.Bednarčík, 90.Pitoňák
ŽK: Šipoš -
rozhodovali: Filipák, Ondrášek, Drenko, Džubák
divákov: 300

Súboj tabuľkových susedov a mužstviev s útočnými chútkami sľuboval dobrý futbal, čo nakoniec aj samotný priebeh zápasu potvrdil. Hostia od úvodu doslova vybehli na Hanisku a vytvorili si zdrvujúci tlak. V priebehu piatich minút si vypracovali päť rohových kopov a v 6.minúte spálil osamotený Šproch veľkú príležitosť, keď jeho strelu brankár Fedor vyškrabal nad brvno. Haniska sa začala prebúdzať a v 7.minúte udrela hneď z prvej akcie. Klimek dobre napádal hosťujúcu obranu a zmocnil sa lopty. Vysunul po krídle unikajúceho Molnára, ktorý presným centrom našiel v pokutovom území Kolbasa a ten "rybičkou" krásne zakončil, 1:0.V nasledujúcich minútach pohrozil z priamych kopov dvakrát Šipoš, ale jeho pokusy neskončili v sieti. V 16.minúte spálil Kolbas veľkú príležitosť, keď jeho strela z voleja skončila vysoko nad bránou. V 22.minúte zahrávali hostia priamy kop z 25metrov, a pokus kapitána Pitoňáka skončil tesne nad brvnom brány Hanisky. V 27.minúte prišla zbytočná strata lopty Hanisky v strede poľa, Tatranci podnikli rýchly protiútok, na konci ktorého bol hosťujúci Buc. Ten sa kľučkou zbavil Molnára a strelou k žrdi vyrovnal skóre zápasu, 1:1. V 32.minúte po rohovom kope Hanisky zakončoval na vzdialenejšej žrdi domáci kapitán Horváth hlavou, ale loptu smerujúcu do brány odpratala do bezpečia obrana Tatrancov. V 33.minúte zahral Horváth priamy kop z polovice ihriska, jeho dlhá vysoká lopta našla hlavu Pekára, ktorý preskočil všetko z obrancov Tatier a skóroval, 2:1. Hra mala v týchto momentoch vysoké tempo a kvalitu, ktorá sa musela páčiť všetkým. V 38.minúte pohrozili hostia po rohovom kope, kedy lopta prešla až k vzdialenejšej žrdi, ale Pitoňák na ňu v poslednej chvíli nedočiahol. V 39.minúte sa predviedol domáci Novotný, keď z dobrej pozície pálil z hranice 16-tky, ale jeho pokus skončil len na žrdi. V 41.minúte ukázal Molnár svoje kvality, keď pri svojom 40metrovom šprinte utiekol hosťujúcemu obrancovi Šimšajovi a zblízka zakončil, 3:1. Bravúrne premieňanie šancí Hanisky v prvom polčase podčiarkol v 45.minúte Pekár, ktorý po rohovom kope a následnej skrumáži prudkou strelou zblízka pod brvno zvýšil už na 4:1. Diváci už po polčase vyprevádzali hráčov z ihriska búrlivým potleskom, pretože výkon Hanisky, góly a tempo, s prispením otvorene hrajúcich V. Tatier ponúkli na ihrisku doslova "Ódu na futbal". Po zmene strán zaujala 52.minúta, kedy dlhý výkop Fedora už typicky predĺžil Pekár, a Klimek sa dostal do úniku. Tiesnený obrancami hostí zakončil, ale len nad bránu. V 57.minúte spravila obrana Hanisky veľkú hrúbku, keď Molnár poslal nedôraznú "malú domov" Fedorovi, lopty sa však zmocnil hosťujúci Bednarčík a lobom ponad vybiehajúceho gólmana Hanisky skóroval, 4:2. V nasledujúcich minútach bolo na ihrisku vidieť viac kúskovania ako futbalu, hlavne z radov domácich hráčov, ktorí nechceli pustiť Vysoké Tatry do záverečného náporu. V 77.minúte mohol zápas zdramatizovať hosťujúci Dulovič, ale z uhla pálil len mimo bránu. V 87.minúte sa chcel presadiť individuálne Šipoš, obohral viacerých súperových hráčov, a jeho krížnej strele z hranice 16tky chýbala už len presnosť. Keď sa naplnila 90.minúta, zaznamenali svoj tretí gól hostia. Po rohovom kope a následnom závare pred bránou Fedora sa lopta dostala až k osamotenému Pitoňákovi, ktorý sa zblízka nemýlil, 4:3. Priestor ani čas hráčom Vysokých Tatier na vyrovnanie už neostal, a domáca Haniska si tak v gólovej prestrelka zapísala mimoriadne dôležité tri body. Vysoké Tatry prišli do Hanisky hrať otvorený futbal, hrozili rýchlou dvojicou útočníkov a hoci skórovali 3krát, ostali bez bodu. Dovolím si povedať, že boli domácej Haniske viac ako rovnocenný súper. Domácim opäť raz zabrali tradiční strelci a potrebná dávka šťastia si sadla na kopačky hráčov Hanisky. Za zmienku stojí aj solídny výkon rozhodcovskej trojice, ktorá hru zbytočne nekúskovala a pískala nad pomery, na aké je divák v III.lige zvyknutý. Najbližšiu nedeľu cestuje Haniska do Plavnice na zápas, ktorý určite bude mať čo ponúknuť. Všetci ste srdečne pozvaní !

autor: Ing. Milan Bačo