naša zostava: Suchý - Plačintár (26.Palenčár), Zajac, Gorej, Šipoš (46.Beck) - Molnár (63.Slicho), Horváth, M.Majoroš, V.Horňák, Klimek - P.Horňák

Barca: Dedinský - Krazeľ, Džogan, Šimko, Kuruc - Csako (66.Zápotocký) - Ohman (56.Kovacs), Pástor, Tokoly (5.Varhoľák), Uhrin - Kaňuch

góly: 14. Varhoľák, 17. Kuruc, 61. a 82. Pástor
rozhodovali: Ondrášek, Prokopovič, Hepka, Novysedlák
divákov: 350

Posledný vzájomný zápas medzi celkami Barce a Hanisky priniesol na jar gólovú prestrelku, ktorá sa skončila spravodlivou remízou 3:3. Fanúšikovia verili, že rovnaký náboj a podobný priebeh bude mať aj stretnutie, ktoré sa za pekného letného počasia pred slušným diváckym záujmom odohralo v Barci. Úvodné minúty patrili Haniske, ktorá držala častejšie loptu na kopačkách, a snažila sa prekabátiť obranu domácich. Zaujal prienik Patrika Horňáka, na ktorého prihrávku vo vyloženej šanci nedočiahol Molnár a rovnako bravúrny prienik obranou Barce v podaní Marcela Majoroša, ktorý však nezakončil podľa svojich predstáv. Po týchto našich pološanciach začali diktovať tempo hry domáci hráči, ktorí svojím nasadením, bojovnosťou a odhodlaním po góle a víťazstve jednoznačne predčili hráčov Hanisky. V 14.minúte zahrávala po faule Klimeka priamy kop Barca. Ľahká lopta trestuhodne prešla celým pokutovým územím, a na vzdialenejšej žrdi nemal problém zblízka skórovať nikým nekrytý Varhoľák, 1:0. O tri minúty neskôr pritlačila v útoku Haniska, avšak zbytočná strata lopty v podaní Klimeka ponúkla Barci nevídaný protiútok troch hráčov proti osamotenému obrancovi Zajacovi, a tento rýchly útok sa inak ako gólom v sieti Suchého nemohol skončiť, keď zakončoval Kuruc, 2:0. Hráči Hanisky boli týmto vývojom stretnutia značne prekvapení, čo sa aj naďalej prejavovalo na nesúrodosti hry, plnej pokazených a komplikovaných akcií, nedotiahnutých do finálnej fázy. Pol hodinu skazy mohol dokonať po veľkej chybe obrany Hanisky hráč Varhoľák, ale našťastie pre Hanisku, prestrelil zblízka bránu. Haniska sa do vyložených šancí dostávala len sporadicky, a keď sa jej to podarilo, končili mimo brány, ako v 31.minúte strela Molnára zblízka. Najväčšia gólová šanca sa pre Hanisku zrodila v 35.minúte, keď po krídle unikol Molnár, našiel v pokutovom území nepokrytého Palenčára, ale ten asi z 10metrov namieril vysoko do nebies. Každý útok Barce znamenal v obrane Hanisky pohromu, pričom od ďalších gólov nás podržal dvoma kvalitnými zákrokmi gólman Suchý. V samotnom závere sa opäť raz dostala Barca do prečíslenia, a keď už bol aj prekonaný Suchý, na bránkovej čiare vykopol loptu zachraňujúci Zajac. Keby mala Barca v prvom polčase viac šťastia, mohlo byť kľudne 4, resp 5-0 a dávno po zápase. Hra Hanisky v prvom dejstve nemala nič spoločného s futbalom, skôr by som to nazval hľadaním sa na ihrisku a totálnym nezáujmom o hru či nebodaj výsledok. Za posledné 3 roky, čo sledujem zápasy mužstva FK Haniska, som takýto výkon nevidel...
Snaha Hanisky v druhom polčase niečo spraviť s výsledkom stroskotávala ani nie na dobre hrajúcej Barci, ale na neschopnosti hráčov FK Haniska vytvoriť si súvislý tlak, podržať loptu a manévrovať pred pokutovým územím. Hra sa postupne začala kúskovať, pribúdali nedovolené zákroky a objavilo sa aj zopár sporných verdiktov, dovtedy dobre rozhodujúcich arbitrov stretnutia. V 62.minúte sme boli svedkami najkrajšej akcie zápasu, kedy po rýchlej krídelnej akcii a obohratí obrany Hanisky sa lopta dostala k úplne voľnému Pástorovi, ktorý síce so šťastím, ale predsa skóroval, 3:0. To sa už do radov Hanisky vkradla maximálna nervozita a hra z jej strany nemala vôbec žiaden nápad a strácali sa aj lopty na vlastnej polovici. V 82.minúte dal gólovú bodku za stretnutím domáci Pástor, ktorý opäť raz nikým nepokrytý, zblízka po rýchlej akcii domácich zakončil bez problémov, 4:0. Do konca stretnutia sa už prakticky nebolo na čo pozerať, a záverečný hvizd bol vykúpením z trápenia pre hráčov Hanisky. Sklamanie a rozčarovanie bolo badať nielen z tváre hráčov a realizačného tímu, ale aj z radov fanúšikov. Chlapci, prosím Vás, dajte čoskoro zabudnúť na tento strašný výkon a hoďte to za hlavu. Najbližšie nás čaká prvý domáci zápas v tomto súťažnom ročníku. Verím, že stretnutie priláka veľké množstvo fanúšikov a súper zvučného mena, Vyšné Opátske, bude dostatočnou motiváciou pre hráčov FK Haniska aby sa vrátili k výkonom a hre, na aké sme boli zvyknutí počas posledných sezón.