naša zostava: Suchý - Laczko, Slicho, P.Horňák (46.Beck), Klimek, Šipoš - Matej, Pástor, Gluchman, Majoroš - Pekár

Snina: Diňa - Lukáč, Hreha (66.Červeňák), Jankaj, Hišem, Popovič (80.Drančák), Kirňak, Štofik (86.Kepič) - Lojka, Pčola

góly: 11. Kirňak, 63. Popovič
ŽK: Hišem, Lojka - Klimek
rozhodovali: Filipák, Michalik, Zubka, Szabó
divákov: 500

V zápase 6.kola najvyššej regionálnej súťaže cestovalo mužstvo Hanisky na horúcu pôdu do Sniny. Za neustáleho dažďa sa hralo celkom zaujímavé stretnutie. Šancí bolo pomenej, ale bolo sa načo pozerať. Prvý polčas malo navrh domáce mužstvo a mužstvo hostí nemalo prakticky žiadnu vážnejšiu príležitosť. V 11.min Haniska zahrávala rohový kop, odrazenú loptu nedokázal Šipoš razantne vrátiť do pokutového územia, domáci založili rýchly protiútok, ktorý vyústil do prečíslenia. Na Suchého sa rútil osamotený Jankaj, jeho strelu ešte gólman Hanisky vyrazil pred seba, ale na dorážku Kirňaka už nestihol patrične zareagovať, 1:0. Treba povedať, že obrana hostí brankárovi veľmi nepomohla a tak domáci hráč nemal problém otvoriť gólový účet stretnutia. Okrem tejto gólovej akcie domácich sa väčšinou hral medzi šestnáskový futbal s minimom šancí na oboch stranách a do prestávky sa nič vážnejšie neudialo. Po prestávke sa mužstvo Hanisky osmelilo a začalo vyrovnávať hru a dokonca v úvodných minútach malo loptu častejšie na kopačkách ako domáci. V 52.min ešte strieľaný center Majoroša Diňa kryl, ale o dve minúty neskôr po tvrdej strele "Jerryho"Gluchmana asi z 20.metrov mu pomohla žrď. V 55.min sa Klimek dobre uvoľnoval cez domáceho obrancu Lojku a ten len za cenu žltej karty zatiahol záchrannú brzdu. V 61.min strelou z diaľky vyskúšal pozornosť Suchého Jankaj. V 63.min domáci predviedli najkrajšiu akciu zápasu a po niekoľkých narážačkach a prízemnom centri z ľavej strany zblízka nikým nekrytý Popovič nemal problém skórovať, 2:0. Po góle zase prebrali iniciatívu domáci, ale hlavička Kirňaka a veľká šanca Hišema ostali nevyužité, treba podotknúť, že pri Popovičovej príležitosti sa vyznamenal Suchý, ktorý reflexívne dobre umiestnenú hlavičku vyrazil na roh. To bola bodka za dobrým stretnutím, v ktorom hráči Hanisky ťahali za kratší koniec povrazu, ale druhý polčas ukázal že mužstvo má v sebe obrovský potenciál a po poctivom prístupe hlavne v tréningových jednotkách a zlepšení sa v premieňaní šancí môže odohrať vyrovnané stretnutia aj s mužstvami z hornej časti tabuľky. Dúfam, že už najbližšiu nedeľu proti Sabinovu si strelci konečne obujú strelecké kopačky a po stretnutí zavládne v našich radoch spokojnosť. Na toto stretnutie ste všetci srdečne pozvaní a dúfam, že prídete našich chlapcov povzbudiť v čo najväčšom počte.

autor: Stanislav Kundrák