6.kolo - FK Haniska - ŠK Milénium 2000 Bard.Nová Ves 4:2

29.08.2011 12:57

4:2 (3:1)

naša zostava: Kobr - Bilišňanský, Gorej, Horváth, Mikloš(Varga) - G.Majoroš(Klimek), M.Majoroš(Horňák), Slicho, Beck - Majerník, S.Molnár

naše góly: Gabriel Majoroš, Majerník, Slavomír Molnár (druhý z 11m)

Súboj nováčikov najvyššej regionálnej súťaže ponúkol od úvodu stretnutia svižný futbal, ktorý sa musel divákom páčiť. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia v 5.minúte, kedy nebezpečnú strelu bravúrne zlikvidoval Kobr. V 7.minúte po rýchlom krídelnom útoku sa dostal prízemný center ku Gabrielovi Majorošovi, ktorého strela znamenala naše vedenie, 1:0. Od tejto chvíle mala Haniska viac z hry a vytvárala si nebezpečné šance. V 16.minúte sa pred brankárom hostí ocitol Slavomír Molnár, ale jeho polostrela skončila v náručí hosťujúceho gólmana. O minútu neskôr nebezpečne vypálil Marcel Majoroš, ktorého strela minula bránu len o centimetre. V 20.minúte po rýchlom protiútoku a prihrávke za obranu hostí predviedol svoje umenie Majerník, ktorý posadil brankára Jenbrońa na zadok a pohodlne skóroval, 2:0. Hostia sa postupne prebúdzali k častejším úťočným výpadom a ich ďalekonosný pokus v 23.minúte Kobra neprekvapil. V 30.minúte po chybe našej obrany fauloval brankár Kobr hosťujúceho útočníka v pokutovom území, a nariadenú penaltu Macečko premenil, 2:1. Korekcia skóre nás neodradila od nášho útočného futbalu a v 37.minúte sme opäť zvýšili vedenie na rozdiel dvoch gólov. Marcel Majoroš potiahol loptu, zbavil sa obrancu a prihral Slavomírovi Molnárovi, ktorý hoc bol tiesnený, zakončil úspešne, 3:1. Pred odchodom do šatní zaujala po rohovom kope hlavička Slicha, ktorú gólman hostí vyškrabal nad brvno. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a obe mužstvá predvádzali na ihrisku moderný, útočný futbal, plný kombináčných akcií. V 69.minúte sa pekne cez stred poľa predral na útočný výlet Bilišňanský, ktorý však nezakončil podľa svojich predstáv. V 71.minúte zahrali hostia rukou v pokutovom území, a náš tradičný exekútor, Slavomír Molnár, sa z bieleho bodu nemýlil, 4:1. Ani pohodlné vedenie nás neodradilo od útočných chúťok, kedy v 78.minúte po rohovom kope zaujala pätička Majerníka, ktorá prešla tesne vedľa brány. V samotnom závere hostia skorigovali na konečných 4:2, kedy po kolmici cez stred obrany svoj samostatný únik zakončil Jančošek. V nadstavenom čase po góle volala hlavička Majerníka, ale brankár hostí bol opäť raz na správnom mieste. Výkon domácich v tomto zápase dal zabudnúť na sklamanie zo Spišského Podhradia a hráčov správne nabudil na najbližší nedeľný súboj s Michalovcami "B", na ktorý Vás všetkých srdečne pozývam.