5.kolo - ŠK Milénium Bardejovská Nová Ves - FK Haniska 3:0

naša zostava: Suchý - Šváb (56. Lovas), Zajac, Gorej, Šipoš, Slicho, Horňák, Majoroš G. (70. Buzoga), Klimek (25. Majoroš M.), Majerník

BNV: Jendroľ - Vigaľa, Javorský, L. Stachura (68. Knap), M. Stachura, Pribitný, Kiseľ, Huščák (78. Solanič), Liček, Jančošek (73. Kozák), Pavuk

góly: 7. Pribitný, 24. a 46. Jančošek
rozhodovali: Slebodník, Džima, Kočiš, Ondík
divákov: 200

V 5.kole IV.ligy cestovalo mužstvo Hanisky na Šariš, do Bardejovskej Novej Vsi. Hostia vycestovali s úmyslom potvrdiť tri body zo Spišského Podhradia, ale už po oznámení základných zostáv oboch mužstiev bolo jasné, že to nebudú mať jednoduché. Ani v jednom z doposiaľ odohraných majstrovských stretnutí nenastúpilo mužstvo Hanisky v kompletnom zložení. Tak tomu bolo aj tentokrát, bez štyroch hráčov základnej zostavy boli odhodlaní odolávať ambicióznemu domácemu tímu. V úvode strenutia vyslal slabú strelu hosťujúci Horňák, ale domáci brankár s ňou nemal väčšie problémy. A potom to prišlo, prebiehala 7.minúta, keď po pravej strane založili domáci krásnu akciu, lopta sa dostala k osamotenému Pribitnému a ten trafil parádne. Peknou krížnou strelou nedal Suchému žiadnu šancu, 1:0. O dve minúty neskôr, po faule v šestnástke hostí, zahrávali domáci pokutový kop, ale Jančošek ho nepremenil. Suchý vystihol smer slabej strely a jedenástku zneškodnil. V tejto fáze zápasu boli domáci lepším mužstvom. Po priamom kope domácich a následnom teči zblízka vyrazil na roh Suchý. V 19.minúte prišla najväčšia šanca hostí. G.Majoroš zahrával priamy kop, odrazená lopta sa dostala k Majerníkovi a ten z 20tich metrov, z voleja bombou pod brvno dal šancu vyniknúť Jendroľovi, ktorý loptu s námahou vyrazil. V 24.minúte bol mimo ihriska ošetrovaný hráč Hanisky Klimek, a po chybe Zajaca domáci početnú výhodu využili gólovo, keď Jančošek zblízka prekonal brankára hostí, 2:0. V zostave hostí zraneného Klimeka nahradil nie úplne doliečený M. Majoroš (po zranení), ktorého črtajúca sa šanca dala bodku za prvým polčasom. Technicky si obhodil domáceho obrancu, ktorý ho evidentne stiahol na zem, ale píšťalka hlavného rozhodcu Slebodníka na počudovanie ostala nemá, hoci hosťujúci útočník by sa rútil sám na domácu bránu. Domáci hráč by mohol za to ak by len dostal žltú kartu hlavnému arbitrovi poďakovať, takto obišiel bez trestu. Na druhej strane sa žltilo aj za oveľa menšie priestupky. Kto vie, ako by sa dohrávalo stretnutie, ak by hostia dali kontaktný gól a domáci dohrávali stretnutie desiati. Takto sa odchádzalo do šatní za stavu 2:0. Hanisku to dosť rozladilo, následkom čoho sa v úvode druhého polčasu vyskytla ďalšia chyba v zadných radoch (Šváb), a Jančošek svojím druhým gólom v zápase zblízka zvyšoval už na 3:0. V 50.minúte zase pokúšal šťastie Majerník, no s jeho strelou z 25tich metrov si brankár domácich poradil. O minútu neskôr si zasa Suchý poradil s lobom domáceho hráča. Zaujala ešte šanca hostí, keď domáci obranca nastrelil Molnára, a prudká odrazená lopta vystrašila Jendroľa. V 81.minúte bol po druhej žltej karte vylúčený hráč hostí Slicho. Za podobný zákrok, aký sa udial v závere prvého polčasu na M.Majoroša, tentokrát rozhodca neváhal a tasil kartu. Dovolím si tvrdiť, že prvopolčasový zákrok domáceho obrancu mal byť skôr ocenený červenou kartou, lebo sa jednalo o gólovú šancu. Domáci v pohode doviedli zápas s oslabenou Haniskou do úspešného konca. Moje polemizovanie nič nezmení na tom, že to bol doposiaľ najslabší výkon Hanisky v tejto sezóne a podľa toho ako sa stretnutie vyvíjalo, si domáci zaslúžili vyhrať. Hostia pôsobili nervózne, o čo sa v značnej miere pričinili hlavný a miestami aj postranní rozhodcovia. Na najbližší zápas naše mužstvo cestuje na Zemplín. Dúfam, že v Michalovciach už to zase bude tá stará dobrá, a verím že aj kompletná HANISKA !!!

autor: Stanislav Kundrák