5.kolo - MŠK Spišské Podhradie - FK Haniska 3:0

22.08.2011 08:56

3:0 (1:0)

naša zostava: Kobr - Horváth, Slicho, Gorej, Beck - G.Majoroš (Varga), M.Majoroš, Horňák (Klimek), M.Molnár - Majerník, S.Molnár

Súboj prvého s druhým sľuboval pekný futbal, na ktorý bola zvedavá početná divácka kulisa. Stretnutie sa ani poriadne nezačalo a už sme prehrávali. V 2.minúte po chybe Horvátha sa k lopte dostal domáci Zelený a zoči-voči Kobrovi nemal problém skórovať, 1:0. Tento moment našich hráčov zdecimoval a dlhé minúty sa nevedeli dostať do zápasového tempa. Kombinačná hra stroskotávala na pozornej obrane Spišiakov a nakopávané lopty boli viackrát nepresné alebo pridlhé. Stretnutie od úvodu bolo poznačené viacerými faulami na oboch stranách a rozhodca to patrične oceňoval. Bohužial, v 43.minúte sme na nedovolené zákroky doplatili, kedy sa po druhej žltej karte musel z ihriska porúčať Michal Molnár. Oslabenie sme mohli aj zužitkovať, kedy v závere polčasu sa rútil zo strany na brankára Franka Slavomír Molnár, ale jeho prudkú strelu gólman vyrazil. V druhom polčase sme sa aj v desiatich snažili tvoriť a vytvárali sme si príležitosti na skórovanie, ale pevná obrana domácich náš tlak ustála. V 82.minúte akékoľvek nádeje na dobrý výsledok pochoval nariadený pokutový kop pre domácich, ktorý Matfiak premenil. V posledných minútach sme vrhli všetky sily do útoku, čoho vyústením bol tretí gól domácich v nadstavenom čase. Prvá prehra v súťaži nie je koniec sveta, ideme ďalej, veď už v nedeľu doma očakávame zápas nováčikov najvyššej regionálnej súťaže.