Haniska: Fedor - Sučák, Gorej, Horváth, Šipoš - Molnár, Kolbas, Beck, Klimek, Pástor - Pekár

Snina: Lojka - Lukáč, Dický, Hišem, Jankaj, J.Štofík (87.Drančák), Bednár, Wiener (46.Popovič), M.Štofík, M.Pčola, Červeňák

ŽK: Sučák, Molnár - Dický, J.Štofík, Bednár, Červeňák
ČK: Bednár (po 2ŽK)
rozhodovali: Michalík, Dolhý, Baldovský, Repovský
divákov: 250

V 5.kole zavítalo do Hanisky mužstvo Sniny, ktoré v doterajšom priebehu predvádzalo rozpačité výsledky. Pred úvodným výkopom pokropil ihrisko výdatný dážď, a rozmočený terén značne sťažoval hráčom život v prvom dejstve. Od úvodných minút začal mierny tlak domácich, ale ohrozenie brány Sniny v 5.minúte z priameho kopu v podaní Kolbasa neskončilo v sieti. V 7.minúte zahral hosťujúci M.Pčola priamy kop zo strednej vzdialenosti, ľahký center Fedor zle vyrazil a Lukáč loptu dopravil do siete, 0:1. Gól domácu Hanisku nevyviedol z rytmu, ale snahy o skórovanie končili nepresným zakončením, alebo bravúrnymi zákrokmi hosťujúceho gólmana Lojku. V 20.a 27.minúte pohrozil strelami Pástor, ale Lojka bol v oboch prípadoch na svojom mieste. V 38.minúte sa individuálne presadil na kraji pokutového územia Kolbas, jeho center našiel pri vzdialenejšej žrdi Pástora, ktorý so šťastím vyrovnal, 1:1. Po zmene strán sa čakal tlak domácich a ten skutočne prišiel. Už v 46.minúte zahral hosťujúci Bednár v pokutovom území úmyselne rukou, a po druhej žltej karte tak oslabil svoj tím. Nariadený pokutový kop však domáci kanonier Pekár nepremenil, keď Lojka vystihol smer jeho strely a vyrazil ju mimo bránu. Od tejto chvíle začalo dobíjanie brány Sniny, ale góly neprichádzali. Nebezpečná hlavička Pekára v 52.minúte skončila u spoľahlivého Lojku. V 55.minúte pohrozili hostia aj v oslabení, keď po rýchlom protiútoku našiel center od Červeňáka voľného Jankaja, ale jeho strelu Fedor chytil. V 64.minúte sa opäť raz ukázal Kolbas, ktorý na seba naviazal hráčov, našiel na hranici 16tky voľného Sučáka, ale ten z dobrej pozície pálil veľmi nepresne. Haniska to skúšala aj strelami z väčších vzdialeností, ale ani Beck, a ani Pástor sa nepresadili. V 85.minúte sa preštrikoval hosťujúcou obranou Kolbas, položil si aj brankára Lojku, ale z veľkého uhla jeho prízemná strela len prešla celým "malým vápnom", avšak nenašla adresáta. Keď sa už zdalo že sa body budú deliť, udreli hostia. Chybu domáceho kapitána Horvátha využil Červeňák, ktorý v úniku preloboval vybiehajúceho Fedora a v nadstavenom čase zabezpečil pre Sninu všetky body. Haniska si tak zaknihovala prvú prehru v ročníku, a naopak hostia zo Sniny po obetavom výkone celého mužstva a skvelej forme Lojku vyhrali 1:2. Verím, že FK Haniska si napraví chuť a získa nejaké body už v najbližšom kole, kedy cestuje do Sabinova, ktorý sa momentálne nachádza v hlbokej výsledkovej kríze.

autor: Ing. Milan Bačo