5.kolo - FK Haniska - FK Spišská Nová Ves 2:2

naša zostava: Fedor - Laczko, Gorej, Slicho, Šipoš - Klimek, P.Horňák, Matej, Pástor, Majoroš (32.Molnár) - Pekár

Sp. N. Ves: Gaborčík - Dunajčan, Sedláček, Krempaský, Beňa - Ščavnický (36.Guballa), Macala (90.Gyomrai), Boroš, Vantroba - Janík, Tomaščík (83.Baranyi)

góly: 61.Slicho (11m), 84. Klimek - 12.Macala, 81.Boroš
ŽK: Slicho, Šipoš - Boroš, Janík, Guballa, Tokoly
rozhodovali: Alexa, Homoľa, Ruščanský, Ondík
divákov: 200

Do Hanisky zavítal ambiciózny súper, mužstvo Spiššskej Novej Vsi, ktoré v minulom ročníku vypadlo z III.ligy východ. Od úvodných minút stretnutia držala loptu na kopačkách Haniska, ktorá mohla ísť do vedenia už v prvej minúte. Po centri Slicha zakončoval z  voleja Pástor, ale jeho projektil smeroval len nad bránu hostí. V 4.minúte predviedli kombinačnú akciu Pástor s Patrikom Horňákom, ktorý našiel voľného Pekára, ale ten z otočky zakončil nepresne. V 12.minúte zahrávali hostia rohový kop. Keď sa už zdalo, že Haniska má loptu pod kontrolou, tá sa dostala k voľnému Macalovi, ktorý z hranice 16tky strelou k žrdi nedal Fedorovi šancu, 0:1. Inkasovaný gól hernú koncepciu Hanisky nerozhádzal a tá aj naďalej diktovala tempo zápasu. V 16.minúte po sérii rohových kopov najprv zakončoval Pekár len do bočnej siete, a Gorej v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa brány. Gólmana hostí postupne preverili strelami Pástor aj Slicho, ale ich strely neboli nebezpečné. V 30.minúte sa vyznamenal brankár Gaborčík, keď priamy kop Slicha reflexívne vyrazil nad bránu. V závere prvého polčasu mal gól po priamom kope Slicha na hlavičke Gorej, ale opäť raz nenamieril presne. Hostia okrem vsieteného gólu nič neukázali a celý polčas sa hralo na ich polovici. Po zmene strán skúšal dvakrát šťastie Matej, ale jeho strely zo strednej vzdialenosti nenašli priestor brány hostí. V 54.minúte po rohovom kope Hanisky a hlavičke Laczka zazvonila len žrď brány Sp. N. Vsi. V 61.minúte prenikol Klimek do pokutového územia, a tam jeho prihrávku stečoval obranca hostí rukou, za čo logicky nasledoval pokutový kop. Slicho sa zo značky bieleho bodu nemýlil a vyrovnal na 1:1. V nasledujúcich minútach sa snažila Haniska strhnúť vedenie na svoju stranu, a hostia len urputne bránili. V 70.minúte však pohrozili prudkou strelou, ktorú Fedor bravúrne vytesnal na rohový kop. Doslova šok prišiel v 81.minúte. Z ojedinelej štandarnej situácie si po priamom kope hostí nabehol na centrovanú loptu nikým nekrytý Boroš a zblízka nemal problém hlavou zakončiť, 1:2. V 84.minúte však Haniska odpovedala. Na dlhý center Šipoša brankár hostí zle vybehol, Gorej ho pohotovo preloboval a strelou z prvej Klimek vyrovnal, 2:2. Do konca stretnutia hostia striedaniami a častým prerušovaním hru rozkúskovali, a tak Haniska nemala priestor na potrebný víťazný gól. Dovolím si tvrdiť, že hostia vyťažili z minima maximum a po slabučkom hernom prejave odchádzali z Hanisky vytešení. Bojovnosťou, výkonom a futbalom to bol jeden z tých slabších súperov, ale Haniska opäť raz doplatila na svoju slabinu - premieňanie gólových príležitostí. Budúcu nedeľú Vás všetkých srdečne pozývam na zápas do Sniny, kde Hanisku čaká veľmi ťažké stretnutie.

autor: Ing. Milan Bačo