4.kolo - MŠK Spišské Podhradie - FK Haniska 0:1

naša zostava: Suchý - Plačintár, Zajac, Gorej, Šipoš, Slicho, Horňák, Beck, Lovás (68.Molnár), Majerník, Buzoga (76.Klimek)

Spišské Podhradie: Franko - Babej, Gonda (74.Komara), Papcún, Dzugas, Minďáš, Kacvinský, Prusák, Ró. Hritz (67.Sýkora), Dolný, Ri. Hritz

gól: 83. Zajac
rozhodovali: Cuprák, Ištoňa, Hepka, Diószegi
divákov: 300

V zápase 4.kola cestovalo mužstvo Hanisky na horúcu pôdu do Spišského Podhradia, kde sa v minulej sezóne tešilo z víťazstva 3:0 domáce mužstvo. Pre Hanisku to bola vtedy krutá a nezaslúžená prehra a kto bol vtedy na zápase vie, o čom hovorím. Poďme však k aktuálnemu stretnutiu, ktoré sa odohralo za chladného, takmer až jesenného počasia. Prvý polčas herne dominovalo mužstvo Hanisky, a to aj napriek tomu, že na Spiš cestovalo značne oslabené. Z rôznych príčin chýbali mužstvu Hanisky štyria hráči základnej zostavy, ale novici v mužstve ako aj hráči z lavičky ich výborne zastúpili. V 5.minúte nebezečne centroval z ľavej strany Buzoga, ale gólman domácich Franko včasným vybehnutím zabránil v skórovaní nabiehajúcim hráčom hostí. V 9.minúte mohlo udrieť na druhej strane, keď po zahraní priameho kopu sa ocitol sám pred gólmanom Suchým domáci hráč Gonda, ale hosťujúci gólman jeho šancu zlikvidoval. O deväť minút neskôr ohrozil domácu bránu Majerník, ale jeho strela mierila nad. V 24.minúte vyskúšal pozornosť gólmana spišiakov ďalekonosnou strelou Slicho, ale skóre sa opäť nemenilo. Hostí v 36.minúte vystrašila malá domov Plačintára, keď lopta pred Suchým nečakane podskočila, ale bol z toho pre domácich len rohový kop. Dobrým streleckým pokusom sa ešte do prestávky prezentoval Buzoga, ale gólman domácich strelu zneškodnil. V druhom polčase zaujala v 53.minúte veľká šanca Majerníka, ktorý z uhla veľmi nebezpečne vystrelil, ale Franko na dvakrát, aj s pomocou obrancu, zachránili pred dobiehajúcim Beckom. V 66.minúte dali o sebe vedieť aj domáci, keď Dolného štipľavú strelu vytlačil Suchý s námahou na roh. Po tejto štandardke si hostia vydýchli, keď hlavička Minďáša skončila tesne nad bránou. V 83.minúte udreli gólovo hostia. Po rohu Slicha vrátil loptu šikovne pred bránu Molnár, a Zajac otočený chrbtom k bráne strelou ponad hlavu prekonal Franka, 0:1. Po góle sa snažili domáci vyrovnať, ale strelu Minďáša z hranice šestnástky Suchý, za pomoci Šipoša, odvrátili do bezpečia. V 89.minúte si Majerník poradil s obranou domácich a už už sa rútil sám na Franka, ale ten včasným vybehnutím zabránil gólu. Majerník skúšal šťastie aj v nadstavenom čase, ale ani po jeho lobe sa skóre stretnutia už nemenilo. Z troch zápasov na ihriskách súperov si Haniska doviezla šesť bodov, čo je viac než potešujúce a pri troške šťastia sa nemusela vracať naprázdno ani zo Svidníka. V najbližšom kole sa Haniska predstaví na ihrisku Bardejovskej Novej Vsi a určite sa bude snažiť opäť bodovať. Verím, že cestu na najbližší zápas si nájdu aj verní fanúšikovia Hanisky a pôjdu svoje mužstvo povzbudiť známym... HANISKA DO TOHO !!!

autor: Stanislav Kundrák