4.kolo - FK Spišská Nová Ves - FK Haniska 0:3

Haniska: Fedor - Šipoš, Gorej, Laczko, Sučák (69.Borovský) - Molnár, Beck, Pástor (62.L.Majoroš), Kolbas, Klimek (80.Hrubovčák) - Pekár

SNV: Tokoly - Baranyi, Boroš, Sedláček, Ščavnický, Dunajčan, Šoltés, Sirko (78.Gibala), Tomaščík (59.Augustin), Vantroba, Kiššák

góly: 10.a 46.Pekár, 7.Kolbas
ŽK: Boroš, Dunajčan, Sirko - Sučák
rozhodovali: Mano, Homoľa, Holp, Ivanov
divákov: 350

Zápas v Spišskej Novej Vsi síce začali aktívnejšie domáci, no boli to práve hostia, ktorí hneď na začiatku rozhodli o výsledku a rozdelení bodov. Prvú šancu stretnutia mali domáci, keď sa po centri z pravej strany snažil na hranici malého vápna presadiť Dunajčan, no jeho prudký pokus zlikvidoval brankár Hanisky Fedor. V zápätí sa už na druhej strane gólovo blískalo. V 7.minúte dostal Jaroslav Kolbas dostatok priestoru v strede ihriska, loptu si pripravil na ľavačku a prudkou strelou, ktorá sa ešte odrazila od ľavej žrde domácej brány, nedal gólmanovi Spišskej žiadnu šancu, 0:1. Hráčov domáceho mužstva tento moment zaskočil a nesústredenosť v obranných radoch Haniska opäť trestala. V 10.minúte sa na pravom kraji Klimek pohral s obrancom, dostal sa do šestnástky, kde našiel Pekára a ten aj s kúskom štastia prepasíroval loptu do siete, 0:2. Domácim istý čas trvalo pokiaľ sa spamätali z gólového šoku a ich ďalšia šanca prišla v 17.minúte. Center z pravej strany neodvrátil hosťujúci stopér Laczko, no domáci opäť nezvládli zakončenie a stav sa nemenil. V 20.minúte sme boli svedkami pekného futbalového momentu v podaní Hanisky. Priamy kop Šipoša našiel v pokutovom území Pekára a jeho hlavička len tesne minula bránu. Domáci sa snažili urobiť niečo s výsledkom, no paradoxne to bola Haniska, ktorá sa dostávala do šancí. V 23.minúte Fedorov výkop Pekár predlžoval, lopta sa dostala k Pástorovi, ktorý zoči voči domácemu brankárovi neuspel. 27.minúta priniesla 100% gólovú šancu pre Kolbasa. Rohový kop na zadnú žrď našiel už spomínaného stredopoliara hostí, no ten z voleja zo 4 metrov prestrelil. V 30.minúte predviedol brankárske umenie dobre chytajúci gólman hostí Fedor, keď zlikvidoval prudkú ďalekonostnú strelu Sirka. Od tohto momentu sa polčas viacmenej dohrával. Haniska umne bránila, a domáci boli málo kreatívni a ich snaha väčšinou stroskotávala ešte pred pokutovým územím. Haniske vyšiel vstup do druhého polčasu a hneď v 46.minúte už viedla 0:3. Po krásnej akcii Molnára s Kolbasom a následnom centri z pravej strany vyskočil v šestnástke domácich najvyššie kapitán Hanisky Pekár a krásnou hlavičkou zvýšil na rozdiel triedy. Aj napriek trojgólovému manku domáci neskladali zbrane. V 51.minúte sa po rohovom kope snažil hlavou presadiť Boroš, no hlavička letela nad Fedorovu bránu. Domácim sa snaha o strelenie gólu uprieť nedala, ale v sobotu im gól súdený nebol. Keď si už aj našli medzierku v obrane Hanisky, tak zakončili nepresne, alebo strelu stačila odvrátiť obrana hostí. V 68.minúte sa medzi hosťujúcimi obrancami pekne uvoľnil Patrik Augustín, no jeho krížnu strelu Fedor perfektným zákrokom vyrazil a loptu do bezpečia odkopol Laczko. V 76.minúte sa pripomenula aj Haniska, a to hneď dvakrát. Najprv sa individuálne presadil striedajúci Majoroš, obtočil sa okolo domáceho obrancu, vystrelil, no jeho pokus zlikvidoval domáci gólman. Po niekoľkých sekundách sa lopta dostala k Šipošovi a ideálnym centrom našiel v šestnástke Pekára. Ten 100% šancu nevyužil a loptu poslal z voleja nad. V 77.minúte sa dostali domáci k šanci, ale nedorozumenie v obrane Hanisky nedokázali využiť, tak Kiššák ako aj Vantroba. Bodku za stretnutím dala krásna strela Vantrobu, ktorú však Fedor výborným zákrokom zlikvidoval a tak sa stav 0:3 už nezmenil. Haniska si odváža zo Spiša dôležité 3 body a veľká vďaka patrí hráčom, ktorí zvládli tento duel na jednotku. Revanšovali sme sa tak za jarný duel v Spišskej a prehru sme im vrátili aj s úrokmi. Haniska do toho!!!

autor: Ing. Štefan Sopko