30.kolo - MFK Slovan Sabinov - FK Haniska 0:3

naša zostava: Suchý - Šváb (79.Zajac M.), Gorej, Zajac, Plačintár - Majoroš G., Slicho, Majoroš M., Klimek - Majerník (75.Papuga), Palenčár (70.Horňák)

Sabinov: Bartoš - Čekan, Sochovič, Novotný, Kolpak P., Kolpak Ľ., Dlugoš, Bašista, Verešpej, Radačovský (68.Janiga), Molčan (75.Tomaško)

góly: 42.Majerník (11m), 60.Majerník (11m), 64.Marcel Majoroš

rozhodovali: Holp, Homoľa, Mano, Lisák

Takmer tropická horúčava futbalu v Sabinove veľmi nepriala, ale obidve mužstvá sa s týmto problémom statočne popasovali. V niektorých momentoch museli hráči siahnuť až na dno svojich fyzických síl, ale veruže, bolo sa na čo pozerať. Prvý polčas sa šance prelievali z jednej strany na druhú. Prvú strelu na bránu si pripísali domáci, keď zo strednej vzdialenosti vyskúšal pozornosť Suchého domáci Verešpej. Postupne sa rozbehol festival nepremenených príležitostí hostí. V 17.minúte hlavičkoval Zajac len vedľa brány a v nasledujúcich momentoch zahodila Haniska dve gólové príležitosti. Najprv Majerník sám pred brankárom robil kľučku, ale domáci gólman jeho úmysel vystihol. O minútu neskôr bol sám pred bránou Palenčár, ale nenamieril presne. V 29.minúte potiahol loptu po pravej strane Klimek, prízemným centrom hľadal na päťke stojaceho Majerníka, ale domáca obrana odvrátila na roh. V 38.minúte pohrozili aj domáci, keď strelu Ľ.Kolpaka odvrátil z bránkovej čiary Gorej. V 42.minúte bol v pokutovom území faulovaný Gabriel Majoroš, a nariadenú penaltu s prehľadom Majerník premenil, 0:1. Za tohto stavu odchádzali mužstvá do kabín. Druhý polčas zase začali šancou domáci, keď v 53.minúte strelou z 25metrov opečiatkoval konštrukciu brány Hanisky najlepší hráč Sabinova v tomto stretnutí, Bašista. O dve minúty po krásnej individuálnej akcii chcel hosťujúci Majerník prelobovať domáceho gólmana, ale ten skvelým zákrokom vyrazil loptu na roh. V 60.minúte sa hostia opäť radovali, keď po faule na Palenčára nariadil rozhodca pokutový kop pre Hanisku, ktorý aj tentoraz s prehľadom premenil Majerník. Zvolil si opačnú stranu ako pri prvom pokutovom kope, a prudkou prízemnou strelou k ždri zvýšil vedenie Hanisky na 0:2. O štyri minúty vedenie pre Hanisku zvyšoval po nezištnej prihrávke Majerníka Marcel Majoroš, ktorý zakončoval zblízka, 0:3. Vedenie hostí mohol zvýšiť aj Palenčár, ale jeho gól rozhodca pre ofsajd neuznal. Hostia mohli pridať gól aj v 86.minúte, keď Marcel Majoroš postupoval sám na domáceho gólmana, ale bol tvrdo faulovaný a na počudovanie početnej skupiny fanúšikov hostí, bol tento zákrok odmenený len žltou kartou. V stretnutí už viac gólov nepadlo, a tak si Haniska aj bez ohľadu na výsledok stretnutia zo Svitu zabezpečila v konečnej tabuľke druhú priečku.

Na záver sa chcem poďakovať všetkým hráčom, vedeniu a ľuďom, ktorí sa stoja za úspechom Haniščanského futbalu. Ako nováčik v najvyššej regionálnej súťaži sme dosiahli veľký úspech a dôstojne reprezentovali našu obec. V konkurencii mnohých kvalitných, okresných mužstiev sme sa ani zďaleka nestratili a ukázali svoju skutočnú silu. Moja vďaka patrí aj fanúšikom, ktorí či už na domácich zápasoch, ale aj vonku vytvárali mužstvu FK Haniska výbornú kulisu a v mnohých stretnutiach boli jeho povestným dvanástym hráčom. Ešte raz patrí všetkým veľké ĎAKUJEM !!!

autor: Stanislav Kundrák