30.kolo: FK Haniska - MFK Zemplín Michalovce B 7:0 *

14.06.2015 19:40

7:0

Haniska: Fedor - Horváth, Gorej, Cicman (41.Laczko), Kolbas, Majerník (18.Nagy), Pekár, Molnár, Hrubovčák, Klimek, Borovský

Michalovce B: Holienčin - Kimák, Masnica, Sopata, Ciganoc, Karch, Vinc, Mindžák, Bavoľár, Lehotský, Struňák

góly: 7.Kolbas, 10.Pekár, 21.Horváth, 27.Pekár, 29.Pekár, 35.Hrubovčák, 43.Kolbas
ŽK: - Holienčin,
rozhodovali: Michalík, Jancura, Micheľ, Knut
divákov: 200

V zápase 30.kola III.ligy Východ hostila Haniska celok Michalovského "B" mužstva. Už príchod hostí len 25minút pre začiatkom zápasu dal tušiť, že stretnutie nebude pre domácich žiaden problém. Hostia pricestovali len s 11hráčmi a dokonca aj z tohto počtu dvaja mali neplatné ostaršenie, tak zápas hrali Michalovčania len o deviatich. Haniska tak v tréningovom tempe, v maximálnej pohode a hlavne akciami pre divákov kontrolovala priebeh celého prvého polčasu. V 7.minúte sa rútila štvorica hráčov Hanisky na jedného obrancu, loptu nepustil z nohy Kolbas a poľahky strelou pozemi otvoril skóre, 1:0. V 10.minúte po ďalšej peknej akcii zakončoval zblízka Pekár, 2:0. V 13.minúte po rohu domácich prudko hlavou zakončoval Gorej, ale lopta mierila tesne mimo bránu. V 19.minúte sa po prudkej strele Kolbasa vyznamenal brankár hostí Holienčin, ktorý loptu chytil. V 21.minúte po ďalšom roho domácich lopta prešla až na vzdialenejšiu žrď, kde v sklze zvýšil vedenie kapitán Horváth, 3:0. V 24.minúte unikol po kraji Molnár, ale jeho pokus hosťujúci gólman zneškodnil. O dve minúty neskôr strelu Klimeka zastavil obranca Michaloviec na bránkovej čiare, ale nebezpečenstvo pre mladých Zemplínčanov hrozilo aj z ďalších šancí. V 27.minúte vysunul Molnár do úniku Pekára, ktorý zvýšil už na 4:0. Za dve minúty najlepší strelec III.ligy Matúš Pekár dovŕšil hattrick gólom na 5:0 a počet presných zásahov v ročníku ukončil na méte 23 gólov ! V 35.minúte po kombinácii Kolbasa s Pekárom dostal finálnu prihrávku ako na podnose Hrubovčák a zvyšoval už na 6:0. V 43.minúte zakončil svoje sólo druhým gólom v zápase Kolbas a stanovil polčasové skóre na 7:0. Cez prestávku sa zranili traja hráči Michaloviec a kedže ich počet klesol pod 7, stretnutie sa skončilo. Táto fraška v podaní Michaloviec bola posledným kameňom do rakvy pre ich B mužstvo, pre ktoré to bol s najväčšou pravdepodobnosťou posledný zápas. Hráčom, vedeniu a funkcionárom Hanisky ďakujem za krásnu sezónu, ktorú sme ukončili famóznym 2.miestom !!! Ak všetko pôjde podľa plánu, mali by sme ďalšiu sezónu pôsobiť v II.lige !!!!

autor: Ing. Milan Bačo