3.kolo - MŠK Tesla Stropkov - FK Haniska 0:3

naša zostava: Suchý - Šipoš, Horváth, Gorej (72. Buzoga), Plačintár - Beck, Horňák (86. Šváb), Slicho, Lovas (54. Palenčár), Majoroš M. - Zajac V.

Stropkov: Hažer - Poľak, Bochin, Pavlík, Zápotocký - Motyka (38. Medvec), Bilas, Veselý (46. Teraz), Vachaľ - Varga, Demčo (56. Potoma)

góly: 34. a 45. Beck, 37. Zajac V.
rozhodovali: Dolhý, Gonos, Čech-Špirek, Hreško
divákov: 220

Za horúceho počasia odohrali futbalisti Hanisky svoj druhý zápas v novej sezóne na štadióne domáceho MŠK Tesla Stropkov. Netradične v piatok sme videli rušný a kvalitný zápas, plný príležitostí a akcií, ale aj nepresností. Po úvodnom oťukávaní sa dostal v 12.minúte k slovu Beck, ktorý parádnym half-volejom len tesne minul bránu Stropkova. Domáci mali od úvodu územnú prevahu, no hrozili len zo štandardných situácií. Po jednej z nich sa musel mať na pozore aj brankár Suchý, keď v 20.minúte reflexívne vyrazil hlavičku najlepšieho hráča domácich, Vargu. Na konci prvej polhodiny stretnutia sa do ďalšej vyloženej šance dostali domáci, keď sa strelou spoza šestnástky snažil zakončiť svoj únik domáci útočník. Suchý však zareagoval dobre a nádejnú strelu vyrazil. V 34.minúte sme sa dočkali aj gólu po kacií Majoroša s Beckom, kde druhý menovaný umiestnenou strelou nedal domácemu brankárovi šancu, 0:1. Domácim zjavne dochádzali sily aj kondícia, a to sme využili hneď o dve minúty, keď po nádhernej kolmici za obranu od Majoroša nezaváhal v samostatnom úniku Zajac, 0:2. V samotnom závere prvého polčasu sme sa radovali do tretice, keď sa na hranici šestnástky dostal k lopte Beck a po obstrelení domáceho gólmana sa tešil zo svojho druhého gólu v zápase, 0:3. Druhý polčas začali domáci tlakom a snahou urobiť niečo s výsledkom. Hneď po zmene strán pohrozili v 46.minúte strelou, ktorá tesne minula bránu Hanisky. Následne z protiútoku neuspeal ani Majoroš, keď zblízka nestihol lepšie zakončiť, a loptu smerujúcu do brány odkopol domáci stopér do bezpečia. Snaha Stropkova dosiahnúť vytúžený gól strostkotávala na obrane Hanisky a na nedostatku kreativity zálohy Stropkovčanov. Celý druhý polčas sa niesol v znamení snahy domácich prekonať pevnú obranu Hanisky. Do väčších šancí sa však dostávala Haniska. V 63.minúte sa v samostatnom úniku nepresadil v koncovke Zajac. Domácim sa s pribúdajúcim časom lepili na kopačky nervozita a hrozili len zo štandardných situácií, pri ktorých sa snažili využiť výškovú prevahu domáceho útočníka Vargu. S postupom času domácim došli sily a Haniska si už náskok dokázala udržať a pripísala si prvé víťazstvo v novej sezóne po výsledku 0:3. S konečným rezultátom vládne spokojnosť, ale po hernej stránke je ešte čo vylepšovať !

autor: Štefan Sopko