3.kolo - FK Haniska - TJ FK Vyšné Opátske 1:0

naša zostava: Fedor - V.Horňák, Majerník, Slicho, Gorej, Šipoš - Matej (87.P.Horňák), Gluchman (75.Molnár), Pástor - Varga (77.Laczko), Pekár

V. Opátske: Vojtaško - Korfanka, Šosták (65.P.Angelovič), Vilčko, Popovič (82.M.Angelovič), Bandžuch, Matyi, Turczyk, Steininger, Sciranka, Kudlata

ŽK: - Matyi
ČK: Gorej -
rozhodovali: Ondič, Žofčák, Hepka, Bednár
divákov: 300

Derby stretnutie ponúklo v úvodných minútach útočný futbal, ale s viacerými nepresnosťami na oboch stranách. V 10.minúte zahrávala Haniska rohový kop, ktorý bol síce zblokovaný, ale odrazená lopta sa nakoniec dostala až ku Gorejovi, a ten zblízka zakončil, 1:0. Tempo hry od tohto momentu určovali hráči domácej Hanisky a postupne si vypracovali aj viacero sľubných príležitostí. V 24.minúte vyskočil na priamy kop Slicha najlepšie Pekár, ale namieril len tesne nad bránu. V 30.minúte po rýchlom brejku Hanisky a finálnom centri Šipoša opäť hlavičkoval úplne voľný Pekár, ale jeho zakončenie šlo nad bránu. V 34.minúte predviedol pekný prienik do obrany hostí Matej, jeho prihrávka našla voľného Gluchmana, ktorý strieľal na bránu, ale gólman Vojtaško strelu reflexívne vyrazil. V nadstavenom čase prišla veľká príležitosť V. Opátskeho. Po prvotnej prudkej strele spoza šestnástky pokračovala akcia, a keď sa k finálnemu zakončeniu dostal Vilčko, Fedor predviedol najkrajší zákrok zápasu a Hanisku zachránil od prakticky jasného gólu. Po zmene strán podnikla Haniska rýchly protiútok, kedy Varga posunul loptu Matejovi, a ten sa pokúsil lobom prekonať Vojtaška. Gólman hostí však zmenil smer lopty a ani dobiedzajúci Pekár nedopravil loptu do siete. Hra sa v týchto momentoch začala viac vyostrovať a pribudlo aj viacero tvrdších stretov hráčov, všetko však v medziach futbalovej slušnosti. Vyšné Opátske postupen otvorilo hru a viaceré strely zo strednej vzdialenosti šli na pozdrav Fedorovi. V 63.minúte skúsil šťastie Slicho, ktorého prudkú strelu Vojtaško kryl. V 68.minúte pohrozili hostia po rýchlom protiútoku, kedy zakončoval kapitán Turczyk, ale vysoko nad. Kvalitný zákrok predviedol Fedor v 71.minúte, keď strelu Bandžucha zblízka chladnokrvne zneškodnil. V 72.minúte sa rútili hostia do útoku a loptu na unikajúceho hráča zastavil úmyselne rukou Gorej. Hlavný rozhodca ho bez váhania vylúčil. Od tohto momentu sa snažili hostia o vyrovnanie, a mali aj viacero šancí. V 81.minúte zakončoval po rohovom kope Korfanka, ale jeho pätička zblízka šla mimo brány. V nadstavenom čase mohli dať bodku za stretnutím unikajúci Slicho s Pástorom, ale druhý menovaný zakončil len do obrancu hostí. Vyrovnané a dramatické stretnutie sa tak nakoniec skončilo výhrou Hanisky, ktorá dohrávala záverečných 20minút oslabená. Veríme, že výhra hráčov nakopne do nasledujúcich stretnutí. Najbližší zápas odohráme na ihrisku V.Revíšť.