3.kolo - FK Haniska - MFK Slovan Giraltovce 1:0

Haniska: Fedor - Šipoš, Gorej, Horváth, Laczko - Sučák (68.Klimek), Beck, Kolbas, Borovský (76.L.Majoroš), Molnár (90.Hrubovčák) - Pekár

Giraltovce: Štefanik - Kažimír (78.Ľ.Kočiš), Roba, Tomko, Cauner, Verčimák (63.Pankuch), Digoň, Čabala, Vojta, Čurlík (76.Gdovin), Kuriplach

gól: 87.Kolbas
ŽK: Molnár - Digoň, Ľ.Kočiš
rozhodovali: Karaffa, Kočiš, Maličký, Knut
divákov: 300

V 3.kole III.ligy Východ zavítal do Hanisky celok MFK Slovan Giraltovce. Súboj sľuboval kvalitný zápas, nakoľko domáci vstúpili do sezóny sľubne a aj s výkonmi, ktoré vyvolávali spokojnosť. Giraltovce už dlhé roky predstavujú mužstvo, ktoré stavia predovšetkým na vlastných odchovancoch, ich hrá má koncepciu, systém a patria medzi to najkvalitnejšie v súťaži. Začiatok priniesol opatrnosť na obidvoch stranách, nakoľko žiadne mužstvo nechcelo spraviť chybu hneď v úvode. V 6.minúte nebezpečne centroval hosťujúci Čurlík, ale Šipoš v poslednej chvíli odkopol na roh. Následne pálil po rohovom kope spoza 16tky Kuriplach, ale veľmi nepresne. V 12.minúte sa po rohu oprel zblízka do lopty domáci kapitán Horváth, ale pálil len nad bránu. V 16.minúte spálil mladík Borovský v drese Hanisky veľkú príležitosť, keď po rohovom kopu strieľal z blízka vysoko nad. V 30.minúte zabojoval Sučák, zbavil sa protihráča, na jeho center nabehol z druhej strany Molnár, ale jeho strela bola stečovaná. V 33.minúte hrozila Haniska opäť po rohovom kope, avšak Pekár zo záklonu hlavičkoval nad bránu. V 36.minúte ukázal svoje kvality Kolbas, preštrikoval sa obranou hostí, ale jeho strele z hranice 16tky chýbala razancia. V závere polčasu unikol po kraji Kolbas, predkľučkoval sa až do pokutového územia, ale jeho strelu k žrdi Štefanik kryl. Po zmene strán sa aj naďalej hral kvalitný zápas, ktorému nechýbalo tempo a nasadenie hráčov. V rozmedzí 53-55.minúty mohli udrieť hostia. Najprv Verčimák našiel presným centrom poza domácu obranu Kuriplacha, ktorého bravúrne vychytal Fedor. Za krátko sa sám pred Fedorom ocitol Vojta, ale jeho strelu zblízka domáci gólman fantasticky vyrazil. V druhom polčase hra už pripomínala šachovú partiu a s pribúdajúcimi minútami si mužstvá len veľmi sporadicky vytvárali šance. V 77.minúte sa pohral s vytažovanou obranou hostí Klimek, vyslal krížnu strelu, ktorá však nebola presná. V 84.minúte Laczko zabojoval na kraji pokutového územia, prízemným centrom našiel úplne nepokrytého Klimeka, ktorý však pri zakončení zluftoval. Na Haniske bolo vidieť v záverečných minútach snahu o strhnutie víťazstva na domácu stranu, čo sa nakoniec aj podarilo. V 87.minúte po rohovom kope Šipoša poskakovala lopta v "malom vápne", dostala sa ku Kolbasovi, ktorý zblízka rozhodol o troch bodoch pre Hanisku. Hostia po konsolidovanom a kompaktnom výkone prišli o body v samotnom závere, ale ich výkon vzbudzoval rešpekt. Diváci tak po dlhšej dobe mohli vidieť v Haniske futbal, ktorý spĺňal najprísnejšie kritériá na oboch stranách. V sobotu Vás všetkých pozývam do Sp. N. Vsi, na zápas 4.kola.

autor: Ing. Milan Bačo