29.kolo - FK Haniska - MŠK Spišské Podhradie 2:1

Haniska: Fedor - Klimek, M.Horváth, Gorej, Šipoš - Molnár (80.Hrubovčák), Pástor (90.Farkaš), Beck, L.Majoroš (67.Sučák) - Majerník, Pekár

Sp.Podhradie: Franko - Dzurilla (80.Jevoš), Blahovský, Gonda, Greňa, Kacvinský, Markuš, Pokrivčák, Tirpák (84.Novák), Ferenc, Maliňák

góly: 66.Pekár(11m), 75.Šipoš(11m) - 80.Maliňák
ŽK: M.Horváth - Gonda, Tirpák, Ferenc
rozhodovali: Homoľa, Bali-Jenčík, Zubka, Repovský
divákov: 350

V horúcom počasí sme v nedeľu mali možnosť vidieť jeden z tých slabších zápasov tejto súťaže. Hanišťanom velilo domáce prostredie vyhrať a na druhej strane sa hráči Sp. Podhradia usilovali o prvé víťazstvo po zimnej prestávke. Zápas začal vlažne a prvé minúty sa niesli v znamení platonickej prevahy domácich futbalistov. O prvej vážnejšej akcii zápasu môžeme hovoriť až po 8minútach, kedy domáci Beck našiel priamym kopom hlavu Pekára, no ten svoj pokus nedokázal dobre umiestniť a lopta skončila mimo bránu. V 19.minúte dobre hrajúci Majerník unikol po strane, ale jeho strelecký pokus skončil vedľa ľavej Frankovej žrde. V 23.minúte to boli opäť futbalisti Hanisky, ktorí sa ocitli v sľubnej streleckej príležitosti. Domáci Majoroš však po rohovom kope Šipoša taktiež nemieril medzi tri žrde. 26minúta priniesla nádhernú individuálnu akciu Majerníka, bohužiaľ jeho prudký center nenašiel v pokutovom území ani jedného hráča Hanisky. V 37.minúte po prvý krát v zápase vystrčili rožky aj hostia. Hosťujúci Tirpák kolmým pasom vysunul Maliňáka, ktorý však Fedora prekonať nedokázal. V 39.minúte sme sa dočkali najvážnejšej akcie prvého polčasu, keď center dobre hrajúceho Šipoša našiel Molnára, ktorý loptu posunul na hranicu 16ky, kde sa do lopty oprel Klimek, ale jeho strela opäť raz minula Frankovu bránu. V 43.minúte sme mali možnosť vidieť prvý strelecký pokus na bránu a prezentoval sa ním hosťujúci Ferenc. Jeho priamy kop nenarobil Fedorovi väčšie problémy a prvý polčas mohol skončiť. Druhý polčas priniesol do radov fanúšikov viac vzrušenia o čo sa zaslúžili najmä hráči domácej Hanisky. V 49.minúte si na hranici pokutového územia spracoval loptu Majerník, pohybom oklamal hosťujúceho obrancu, jeho strelu však dokázal chytiť dobre chytajúci Franko. V 51.minúte to bol opäť Majerník, ktorý sa snažil skórovať, ale centrovanú loptu Klimeka nedokázal zužitkovať na otvorenie skóre. 54minúta mohla znamenať zmenu skóre. Najlepší strelec Hanisky Pekár v 100% šanci minul z voleja bránku. Hostia sa osmelili až v 56.minúte a opäť to bol Maliňák, ktorý však v dobrej pozícií ešte zbytočne nahrával a čo bolo horšie, jeho nahrávka nenašla žiadneho adresáta. V 66.minúte sme sa predsa len dočkali gólu. V pokutovom území hostí sfauloval Dávid Gonda najlepšieho hráča zápasu Majerníka a rozhodca neváhal odpískať pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Pekár a presnou strelou k žrdi nedal Frankovi v bránke Sp. Podhradia žiadnu šancu, 1:0. Útočná snaha Hanisky nepoľavovala a v 72.minúte mohlo byť náskok dvojgólový. Pekár nedokázal usmerniť Šipošov center do siete a stav sa nemenil. Druhý gólový moment zápasu prišiel v 75.minúte. Majerník preniesol loptu na ľavú stranu, Šipoš si center pekne spracoval, pohybom oklamal hosťujúceho hráča, ktorému už neostávalo nič iné, len nedovolene zastaviť unikajúceho hráča Hanisky. K druhému pokutovému kopu Hanisky sa postavil faulovaný Šipoš a strelou do šibenice zvýšil náskok Hanisky o 2 góly, 2:0. V 81.minúte sa gólovo presadili aj hráči Sp. Podhradia. Dlhý odkop Franka nedokázal odvrátiť domáci stopér Horváth a po jeho hrúbke sa Maliňák rútil na bránku Hanisky. Situáciu zvládol a znížil na rozdiel jedného gólu, 2:1. Hostia si už do konca zápasu nedokázali vytvoriť šance  a boli to práve domáci, ktorý ešte do konca zápasu nastrelili 2x konštrukciu Frankovej brány. Ani Šipoš, ani Pekár nedokázali v dobrých príležitostiach skórovať a tak sa zápas skončil konečným výsledkom 2:1.

Hráčom Hanisky veľmi pekne ďakujem za 3 body aj za domáce vystúpenia v tejto náročnej sezóne!!!

autor: Ing.Štefan Sopko