naša zostava: Suchý - Plačintár, Zajac, Gorej, Beck - Klimek (74.Bilišňanský), M.Majoroš, Slicho, G.Majoroš (81.Horňák) - Majerník (90.Papuga), Palenčár

Snina: Lojka - J.Lukáč, Hans, Jankaj, Kopáč - Bednár, Buzi, Regula (88.Kapráľ), Štofík - Wiener, M.Pčola

góly: 48. Palenčár, 90.+ Horňák

rozhodovali: Fabíny, Drenko, Korinko, Kotrady

Na ideálne pripravenom trávniku, pred peknou diváckou kulisou odohrali hráči Hanisky posledný domáci zápas. Súperom im bol v tomto meraní síl celok Sniny. Zápas sme začali vo svižnom tempe a už v šiestej minúte sme mohli vyhrávať dvojgólovým rozdielom. Najprv sa vo vyloženej šanci nepresadil Palenčár a v 6. minúte opečiatkoval Slicho strelou z 25metrov len brvno. Prvý polčas sa odohrával väčšinou na súperovej polovici a prevaha Hanisky bola jednoznačná. Gólovo sme sa však nevedeli presadiť. Vo svojich príležitostiach neuspeli G.Majoroš, Klimek, Gorej a po peknej individuálnej akcii M.Majoroša ani Majerník, ktorý prestrelil. Do šatní sa tak šlo za stavu 0:0 vďaka našej streleckej nemohúcnosti a dobrému výkonu hosťujúceho brankára. Do druhého polčasu sme nastupovali s jasným cieľom, a to skórovať a natiahnuť sériu bez prehry. To sa nám podarilo už v 48.minúte, keď po peknej akcii M.Majoroša a jeho spätnej prihrávke, nedal Palenčár hosťujúcemu brankárovi šancu, 1:0. Zápas pokračoval v dobrom tempe aj naďalej, hostia sa osmelili smerom dopredu, ale boli to hráči Hanisky, ktorí naďalej kontrolovali priebeh zápasu. Vytúžený poisťovací gól nepriniesla ani séria striedaní, rohových a priamych kopov a tak sme na druhý gól museli čakať až do úplného záveru. V nadstavenom čase sa dostal k lopte Papuga, ktorý našiel v pokutovom území voľného Horňáka a ten sa mohol radovať z premiérového gólu v drese Hanisky, 2:0. V zápase sa už nič dôležité neudialo a tak korektne pískajúci hlavný arbiter Fabíny ukončil stretnutie.

Na domácom ihrisku hráči FK Haniska predvádzali počas celého ročníka vynikajúce výkony a až na 2 malé zaváhania v podobe remíz so Stropkovom a Svitom vyšli zo všetkých zápasov víťazne. Aj naďalej sa môžu pýšiť 2 roky trvajúcou domácou neporazenosťou, kedy si naposledy tri body z Hanisky zobrala Buzica, v ročníku 2009/2012, ešte vo IV.lige Juh, po výhre 2:3.

Zaujímavá je aj bilancia zápasov odohraných v jarnej časti najvyššej regionálnej súťaže, kedy sme prehrali len v Humennom a ťaháme šnúru 10 zápasov bez prehry v rade, čo je nad očakávania vynikajúci výsledok v podaní nováčika tejto súťaže.

Posledný zápas odohrá naše mužstvo 17.6.2012, o 17:00hodine v Sabinove. Všetkých Vás srdečne pozývam na tento zápas a pevne dúfam, že prídete povzbudiť našich chlapcov aj na tento dôležitý zápas, ktorý stanoví konečné poradie v tabuľke MR VsFZ pre sezónu 2011/2012.

autor: Štefan Sopko