28.kolo: ŠK Odeva Lipany - FK Haniska 4:3

01.06.2015 14:58

4:3 (0:2)

Haniska: Fedor - Horváth, Gorej, Beck, Cicman, Kolbas, Majerník (62.Nagy), Molnár, Hrubovčák (69.Šipoš), Borovský, Pekár

Lipany: Bartoš - Figura (66.Štroncer), Janič, Šimko, Angelovič, Eliaš, Pončák, Blaško, Hudý (28.Hovančík), Gomoľa

góly: 68.Eliaš, 79.Hovančík, 82.Drobňák(11m), 90.Eliaš - 13.Kolbas, 20.Kolbas, 57. Majerník
ŽK: Angelovič, Blaško -
rozhodovali: Mano, Holp, Maličký, Kotrady
divákov: 350

V šlágri 28.kola sa domáca Odeva pustila do hostí z Hanisky ihneď od úvodu. Po rohovom kope v 3.minúte zakončoval nebezpečne Angelovič, ale Fedor jeho pokus kryl. Po následných dvoch rohových kopoch a jednej štandardnej situácii síce lopta lietala v blízkosti brány, k finálnemu zakončeniu neprišlo. V 10.minúte dal o sebe vedieť Kolbas, ktorý pokvykrúcal domácu obranu a strela pozemi mierila tesne vedľa brány. O tri minúty neskôr začal akciu Hanisky Hrubovčák, ktorý presným pasom našiel na kraji Majerníka, ten nahral Kolbasovi, ktorý presnou prízemnou strelou spoza 16tky otvoril skóre, 0:1. V 20.minúte Majerník vysunul Majerník kolmicou Kolbasa, ktorý sa pred bránou nemýlil a opäť rozvlnil sieť, 0:2. Haniska bola v týchto momentoch na koni a ďaleko od ďalšieho gólu neboli v 27.minúte, keď center Molnára chceli zakončiť Hrubovčák s Beckom, ale nedohodli sa a navzájom sa zrazili, hoci pozícia na zakončenie bola ideálna. Po polhodine hry domáci trochu ožili, ale strely Figuru aj Janiča mierili tesne nad bránu. V 33.minúte v dobrej pozícii zakončoval domáci Eliaš, ale Fedor jeho pokus s námahou zneškodnil. Prvopolčasové vedenie hostí 0:2 bolo za predvedený výkon zaslúžené, domáci síce mali prevahu v držaní lopty, ale ich akcie väčšinou končili pred pokutovým územím Hanisky resp. nepresnými strelami. Po zmene strán bolo rušno v 52.minúte pred bránou Hanisky, kedy po skrumáži zakončili domáci, ale Fedor nohou reflexívne zasiahol. V 57.minúte rozbehol Molnár v strede poľa akciu, našiel prihrávkou Majerníka, ktorý so zranením predviedol parádny šprint, a strelou pozemi k žrdi zvýšil vedenie na 0:3 pre Hanisku. Pár minút na to zranenie Majerníkovi nedovolilo pokračovať v hre a musel striedať. Toto vynútené striedanie bolo zlomom v zápase, pretože to, čo sa udialo v zostávajúcej pol hodine zápasu, sa inak ako zázrak v podaní Lipian nedá nazvať. Najprv v 63.minúte zneškodnil Fedor priamy kop domácich z dobrej pozície, ale v 68.minúte pohorel pri ľahkom centri. Lopta mu nepochopiteľne vypadla, a domáci Eliaš vykresal iskru nádeje, 1:3. Lipany vrhli všetky sily do útoku, a po neprehľadnej situácii zo 79.minúty, kedy obrancovia Hanisky neupratali loptu do bezpečia, zblízka zakončil Hovančík, 2:3. Tri minúty neskôr fauloval hosťujúci kapitán Horváth domáceho hráča v pokutovom území, a nariadený pokutovú kop Drobňák s prehľadom premenil, 3:3. Lipany boli v laufe a Haniska by sa v tom momente najradšej už videla v šatni. To však nebolo všetko. V 90minúte sa pri snahe o odkopnutie lopty zrazili Gorej s Cicmanom, lopta sa dokotúľala k osamotenému Eliášovi, ktorý poľahky skóroval a otočil skóre, 4:3. Haniska prehrala vyhratý zápas, v ktorom hodinu bola lepším mužstvom, avšak potom hráči poľavili, čo sa im kruto vypomstilo. Domáce Lipany tak predviedli bravúrny obrat, aký sa len tak nevidí a pripísali si tri body, čím sa bodovo dotiahli na Hanisku.

autor: Ing.Milan Bačo