28.kolo - MŠK Tesla Stropkov - FK Haniska 1:1

naša zostava: Suchý - Plačintár, Horváth, V.Zajac, Leško - Klimek (61.Bilišňanský), Beck, M.Majoroš, Slicho - Majerník, G.Majoroš (87.M.Zajac)

Stropkov: Hažer - Zápotocký, Bochin, Pavlík, Kaňuk - Vachaľ, Bilas (77.Reiter), Veselý (85.Motyk), Čepa - F.Varga, Potoma (46.J.Varga)

góly: 48. F.Varga - 80. M.Majoroš

rozhodovali: Džima, Marcin, Maliňák, Kovalčík

Za ideálneho futbalového počasia sa pred celkom slušnou diváckou kulisou hral zaujímavý duel medzi tretím a druhý mužstvom tabuľky. Domáci pohrozili už v 3.minúte, ale črtajúci sa sólový únik Polomu v poslednej chvíli zastavila obrana Hanisky. V 9.minúte už mnohí diváci videli gól v sieti hostí, ale hlavička najlepšieho domáceho hráča F.Vargu rozvlnila len bočnú sieť. V 11.minúte mohli udrieť hostia, ale po priamom kope G.Majoroša ťažkú loptu v 16-tke zle spracoval Horváth a domáci si mohli vydýchnuť. Po zlom výkope Suchého sa v 18.minúte rútil sám na bránku Hanisky domáci hráč, ale odvážnym zákrokom svoju chybu odčinil gólman hostí. Za zmienku stojí ešte sólový únik hosťujúceho Majerníka, ale ten namiesto strely volil prihrávku a črtajúcu sa šancu domáca obrana zneškodnila. Aj naďalej pokračoval zaujímavý futbal, šance boli na obidvoch stranách, ale do polčasu sa skóre nemenilo. Úvod druhého polčasu lepšie vyšiel domácim. V 48.minúte po zahratí rohového kopu a krížnej hlavičke F.Vargu šli domáci do vedenia. Suchý si síce na loptu siahol, ale ani na bránkovej čiare stojaci Beck nedokázal gólu zabrániť, 1:0. Ten istý hráč domácich mohol o päť minút zvýšiť vedenie, ale našťastie pre Hanisku, sám pred gólmanom loptu zle trafil. V 74.minúte bravúrne zasiahol gólman Suchý, keď zneškodnil strelu nebezpečného F.Vargu. V 80.minúte dali o sebe vedieť hostia, a to hneď gólovo. Dlhé autové vhazdovanie Majerníka si spracoval Marcel Majoroš, pohral sa s obrancom domácich a lobom do šibenice nedal domácemu gólmanovi šancu, 1:1. Hostia nakoniec siahali aj po troch bodoch, ale strela Becka a hlavička Horvátha len tesne minule svoj cieľ, a tak stretnutie sa nakoniec skončilo spravodlivou remízou 1:1. Kedže Humenné doma porazilo Bard.N.Ves 2:1, o víťazovi súťaže MR VsFZ je dve kolá pred koncom rozhodnuté. Naša gratulácia smeruje na diaľku do Humenného a gratulujeme im k postupu. Dúfam, že sa naše mužstvo pobije o druhú priečku tabuľky a dôležitý krok k naplneniu tohto cieľa môžeme urobiť už najbližšiu nedeľu, kedy doma hostíme mužstvo Sniny. Ešte raz chlapcom za predvedenú hru v Stropkove ĎAKUJEME !!!

autor: Stanislav Kundrák