28.kolo - FK Starý Smokovec/Vysoké Tatry - FK Haniska 1:0

naša zostava: Suchý - Laczko, Majerník, Slicho, Beck - Molnár, Marcel Majoroš, Vladimír Horňák (87. Plačintár), Patrik Horňák, Tereščík (46. Šipoš) - Pekár

V. Tatry: Hajovský - Šefc, Ojirogbe, Buc, Borza, Maťaš, Palguta (67. Galik), Alžbetkin, Šimšaj, Dulovič, Haničák

gól: 83. Maťaš
ŽK: Palguta - Beck
rozhodovali: Ondrášek, Kunst, Ištoňa, Lisák
divákov: 150

Na hrboľatom teréne v Starom Smokovci sa hralo priemerné stretnutie s minimom šancí na oboch stranách. O nerovnosti terénu sa presvedčil hneď v piatej minúte hráč hostí Pekár, ktorý v čistej gólovej príležitosti po nezištnej prihrávke Molnára osamotený pred domácim gólmanom Hajovským zblízka vysoko prestrelil. V 16.minúte si na druhej strane nenašla cestu do siete ani hlavička domáceho hráča Palgutu. Do prestávky sa už toho veľa neudialo, za zmienku stojí ešte slabá strela Majoroša asi z 25-metrov na domácu bránu. Po polčase sa obraz hry nezmenil a ani jedno mužstvo si nevytvorilo územnú prevahu, pološance na oboch stranách sem-tam zahriali prítomných divákov. Hneď v úvode sa črtala šanca pre hostí, ale možnosť prečíslenia stroskotala na nepresnej finálnej prihrávke P.Horňáka na Pekára. V 49.minúte v 16-tke hostí hlavou Palguta nedočiahol na dobrý center. O štyri minúty sa situácia zopakovala na druhej strane, P.Horňák síce hlavou zakončil, ale nedôrazne.V 70.minúte pred 16-kou domácich po faule na P.Horňáka a necitlivo poskytnutej výhode hosťom Beck prestrelil. 82. a 83.minúta, boli veľmi dôležité pre výsledok celého stretnutia. Najprv po jasnom faule domácich v 16-tke na prenikajúceho P.Horňáka hlavný rozhodca Ondrášek neodpískal pokutový kop a hneď z protiútoku v 83.minúte asi z 20.metrov prudkou strelou k žrdi nedal Maťaš Suchému žiadnu šancu zakročiť, 1:0. Ani po preskúpení na niektorých postoch a zaradení Majerníka do útoku sa už hráčom Hanisky nepodarilo vyrovnať a domáci si pripísali na svoje konto cenné tri body, hoci podľa priebehu hry, by stretnutiu viac svedčala remíza. Pozitívom stretnutia bol návrat obrancu Plačintára do zostavy po viac ako pol roku pauzy z dôvodu zdravotných problémov. Haniska si môže vylepšiť náladu už o týždeň, keď doma privíta poslednú Starú Ľubovňu a iné ako zisk troch bodov si nikto ani nepripúšťa. Našim hráčom budeme v poslednom domácom stretnutí držať palce a dúfame, že po stretnutí zavládne v našom tábore radosť po našej domácej neporaziteľnosti s poradovým číslom ...45. Chlapci ďakujeme!!!

autor: Stanislav Kundrák