27.kolo - FK Haniska - MFK Slovan Sabinov 3:1

naša zostava: Suchý - Laczko, Gorej, Majerník, Molnár - Klimek, Marcel Majoroš, Vladimír Horňák, Palenčár (59.Gabriel Majoroš) - Patrik Horňák (80.Tereščík), Pekár (54.Slicho)

Sabinov: Huba - Dedina, Janiga (77.Futej), Novotný, Lapoš, Kolpák, Ľ.Andraščík, Bašista (63.Kolpák), Dlugoš, Verešpej, M.Andraščík

góly: 21. Patrik Horňák, 35. a 48. Pekár - 2. Lapoš
ŽK: Gorej, Slicho - Kolpák
rozhodovali: Marcin, Vaľko, Tóth, Ferenc
divákov: 300

V stretnutí 27.kola IV.ligy zavítal do Hanisky húževnatý a dobre hrajúci celok Sabinova. Hneď po pár sekundách od začiatku stretnutia mal gól na kopačke Palenčár, ale jeho krížnu strelu gólman Huba zneškodnil. Hneď z následného protiútoku vyťažili hostia rohový kop, po ktorom sa ujali vedenia 0:1, zásluhou hlavičky Lapoša. Táto studená sprcha správne nahnevala a nabudila hráčov Hanisky a tí obliehali bránu Sabinova neustále. V 3.minúte sa dostal do úniku po krídle Palenčár, ale opäť zakončil len do brankára hostí. V 10.minúte po akcii Palenčára zakončoval z hranice šestnástky Vladimír Horňák, ale jeho dobre umiestnenú strelu gólman Sabinova vyškrabal na roh. Tlak Hanisky bol enormný, ale hostia na počudovanie nebetónovali a hrali celý čas otvorený, útočný futbal, avšak ich útoky väčšinou končili na pozornej obrane Hanisky, na čele s výborne hrajúcim Majerníkom. V 21.minúte unikol a oklamal obranu hostí Klimek, a jeho strelu, smerujúcu do brány, poistil v sklze dobiehajúci Patrik Horňák, 1:1. Obraz hry bol aj naďalej rovnaký a diváci v Haniske sledovali útočné divadlo na oboch stranách. V 35.minúte vyslal Molnár dlhý center na Pekára, ktorý pohybom oklamal obranu a efektnou strelou z otočky pod brvno započal vedenie Hanisky 2:1. Futbal na ihrisku, dovolím si povedať, spĺňal v prvom polčase najprísnejšie kritériá najvyššej regionálnej súťaže a divákov skutočne zabával. Po zmene strán Haniska aj naďalej bola útočnejšia a za svoju snahu bola odmenená. V 48.minúte si na priamy kop Marcela Majoroša bravúrne nabehol Pekár, a rybičkou zvýšil vedenie už na 3:1. Bohužial, svoj excelentý výkon v tomto stretnutí už nemohol zavŕšiť hetrikom, pretože pri rybičke bol zasiahnutý hosťujúcim obrancom do hlavy a so zakrvavenou tvárou musel zo stretnutia odstúpiť. Tento hráč, mnohými fanúšikmi kritizovaný, predviedol výkon a dal góly, ktorými pevne verím umlčal všetkých jeho neprajníkov. Haniska svoj náskok po zvyšok stretnutia už kontrolovala, hoci prudká strela Slicha z 58.minúty volala po ďalšom góle. Hostia vážnejšie pohrozili v 65.minúte, ale nebezpečnú strelu Ľubomíra Andraščíka brankár Suchý kryl. Do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo, a hoci Sabinov v posledných minútach hrýzol, všetky pokusy smerujúce do brány Suchý zneškodnil. Haniska predviedla najlepší herný výkon počas jari a zaslúžene zvíťazila. Na budúci týždeň pozývam všetkých fanúšikov na zápas do vzdialených V. Tatier.

autor: Ing.Milan Bačo