27.kolo - FK Haniska - MFK Slovan Giraltovce 4:0

naša zostava: Suchý - Leško (63.Bilišňanský), Gorej, Zajac, Plačintár - G.Majoroš, Slicho, M.Majoroš (80.M.Horváth), Beck - Palenčár (67.Klimek), Majerník

MFK Slovan Giraltovce: Štefánik - Bednár,Havrila, Hudák, J.Mitaľ (46. L.Mitaľ) - Čabal (90.Cigán), Cauner, Kaňuch, S.Pankuch (82.P.Pankuch) - Vojta, Peržeľ

naše góly: 7. a 45. Palenčár, 18. a 35. Majerník

rozhodovali: Ištoňa, Zubka, Paulišin, Tóth

Zápas proti súperovi z Giraltoviec začala Haniska tradičnou nátlakovou, kombinačnou hrou, ktorá jej prináša ovocie. V 6.minúte po úniku Palenčára síce Marcel Majoroš na dvakrát neprekonal gólmana hostí, ale táto akcia len potvrdila ako bude vyzerať zápas v nasledujúcich minútach. V 8. minúte naservíroval dlhý center do pokutového územia Gabriel Majoroš, ktorý si Palenčár efektne spracoval, zasekávačkou oklamal obrancu a nekompromisne strelou k žrdi otvoril skóre stretnutia, 1:0. Po góle sa obraz hry nezmenil a Haniska aj naďalej tvorila a útočila do neustále preťažovanej obrany hostí. V 18. minúte unikol po pravej strane Beck a jeho presne mierený center poslal efektnou hlavičkou do siete Majerník2:0. Ku gólu mala blízko v 23.minúte strela Gabriela Majoroša, ale šla tesne vedľa brány. V 35.minúte predviedol svoje majstrovstvo Marcel Majoroš. Z obrancov Giraltoviec urobil štatistov, preštrikoval sa až pred bránu, kde jemnučkým centrom prihralMajerníkovi, ktorý zblízka hlavou nemohol netrafiť, 3:0. V závere prvého polčasu v 45.minúte unikol poza obranu Majerník, a hoci neprekonal vybiehajúceho gólmana hostí,Palenčár predsa loptu z ostrého uhla dopravil do siete, 4:0. V druhom polčase Haniska ubrala z tempa a nechala tvoriť aj Giraltovcie, avšak tie nič svetoborné nepredviedli. Domáceho brankára Suchého ako tak preverila strela v 75.minúte, ktorú však s prehľadom kryl. Po hetriku siahal Majerník v 79.minúte, ale jeho technickú strelu k vzdialenejšej žrdi vyškrabal na roh najlepší muž hostí na ihrisku, brankár Štefánik. Súper z Giraltoviec si ani po zvoľnení domácich nevypracoval vyložené šance, a tak Haniska si zaknihovala ďalšie víťazstvo a stiahla náskok vedúceho celku Humenného už len na 5 bodov. Na najbližší zápas vás srdečne pozývam do Stropkova, kde chlapci budú potrebovať podporu fanúšikov. Haniska do toho !!!