27.kolo - FK Haniska - FK Pokrok SEZ Krompachy 2:1

Haniska: Fedor - Sučák (62.L.Majoroš), L.Horváth, M.Horváth, Šipoš - Papuga, M.Majoroš (88.Hrubovčák), Pástor, Beck - Majerník, Pekár (90.Farkaš)

Krompachy: Burkuš - M.Košč, Ľ.Ontko, Kuriško, Košč - Rychnavský, Jochman, Biľ(46.Rodzik - 84.Ivančo), Hagara - Baluch, Tomašov (62.Richnavský)

góly: 16. Pekár (11m), 82. L.Majoroš - 68. Hagara
ŽK: Beck -
ČK: L.Horváth - M.Košč
rozhodovali: Mano, Maliňák, Tóth, Bazár
divákov: 350

V 27.kole zavítalo do Hanisky mužstvo Krompách, ktoré pokiaľ chcelo živiť nádeje na možný postup do 3.ligy, muselo bodovať. Domáca Haniska chcela doma naplno potvrdiť bod zo Svidníka a upevniť si postupovú priečku. Úvodné minúty priniesli územnú prevahu Hanisky, s postupným stupňovaním tlaku. V 5.minúte našiel Marcel Majoroš Sučáka, ktorý presným centrom poslal loptu na hlavu zakončujúceho Lukáša Horvátha, ale gólu zabránil brankár hostí pohotovým zákrokom na bránkovej čiare. Hostia pohrozili o minútu neskôr, keď rýchly protiútok rozbehol Rychnavský, finálnou prihrávkou našiel voľného Biľa, ale ten z dobrej pozície nenamieril presne. V 12.minúte skončil center Šipoša na prekvapenie všetkých až na brvne hosťujúcej brány. V 16.minúte po tlaku Hanisky zahral v pokutovom území úmyselne rukou hosťujúci Michal Košč, za čo dostal od hlavného rozhodcu červenú kartu a Haniska mala výhodu pokutového kopu. Najlepší strelec Hanisky Pekár ponúknutú šancu využil a domáci šli do vedenia, 1:0. Vedúci gól a výhoda o jedného hráča v poli Hanisku upokojili a tempo hry sa zvoľnilo. Domáci mali hernú prevahu, ale k nebezpečným zakončeniam sa nedostávali. Hostia hrali disciplinovane, nefaulovali a príležitostne pohrozili z rýchleho brejku, ako v 37.minúte Baluch, ktorý však pálil mimo. Po zmene strán sa očakával drvivý tlak Hanisky, ale ten prišiel až postupom času. Hostia aj naďalej hrali umne a vyčkávali na príležitosti. V 52.minúte vysunul Majerník Pástora, ktorý strelou z uhla prekonal gólmana, ale loptu smerujúcu do siete odpratal do bezpečia Kuriško. V 54.minúte po rohu Hanisky prihral Beck voľnému Šipošovi, ale ten zo sľubnej pozície netrafil bránu. O tri minúty neskôr to bol opäť Šipoš, ktorý už mieril presnejšie, ale tentoraz len do spojnice brány. Šance Hanisky sa v týchto okamihoch hromadili, ale finálne premieňanie bolo nedôrazné alebo nepresné zo strany domácich hráčov. V 68.minúte dali o sebe vedieť Krompašania. Po rýchlej akcii a zaváhaní obrany Hanisky sa dostal do úniku Hagara, ktorý popod Fedora skóroval, 1:1. Haniska sa nevzdávala nádeje na tri body a peknou, ale opäť nepresnou strelou sa prezentoval aj Marcel Majoroš, hrajúca futbalová legenda Hanisky.V 83.minúte sa domáci dočkali. Po jednom z mnohých centrov sa lopta dostala k striedajúcemu Ladislavovi Majorošovi, ktorý zblízka strelou k vzdialenejšej žrdi strhol vedenie na stranu Hanisky, 2:1. Dráme však nebolo konca. V 89.minúte po chybe obrany Hanisky opäť unikal Hagara, avšak teraz zatiahol záchrannú brzdu Lukáš Horváth, a obdržal za svoj počin červenú kartu. Hostia mali k dispozícii priamy kop z hranice 16tky, ale kapitán Ontko napálil loptu len do múra. Haniska si tak zaknihovala dôležité víťazstvo, ktoré ju s veľkou pravdepodobnosťou posunie do vyššej súťaže. Ozdobou zápasu bola po dlhej dobe pekná divácka návšteva a ešte lepšia kulisa, o ktorú sa okrem domáceho Fansu postarali aj hosťujúci Fans. Už najbližšiu nedeľu zavíta Haniska do Stropkova a na tento zápas Vás všetkých srdečne pozývam.

autor: Ing. Milan Bačo