26.kolo: 1.FC Tatran Prešov B - FK Haniska 0:1

Haniska: Fedor - Beck, Horváth, Gorej, L.Majoroš (71.Hrubovčák) - Molnár (90.Laczko), Majerník, Klimek, Kolbas, Gallo (60.Borovský) - Pekár

Prešov B: Harničar - Kosturko, Kiseľa (65.Maník), Hruška, Micherda, Keresteš, Voda, Jopek, Hirka, Kovalčík, Kraľovič

gól: 27.Horváth
ŽK: Kosturko, Jopek - Beck, Majerník
rozhodovali: Šoltés, Holp, Vass, Barvirčák
divákov: 150

Zápas prvého s druhým ponúkol od začiatku územnú prevahu domácich, ktorí mali loptu viac na kopačkách a hrozili po rýchlych kombinačných akciách. V 6.minúte zakončoval v dobrej pozícii domáci Hirka mimo bránu a v 14.minúte strieľal spoza 16-tky nepresne aj Micherda. Haniska sa prebudila až v 24.minúte, kedy svoju individuálnu akciu zakončil Kolbas strelou, s ktorou si však domáci brankár Harničar poradil. O minútu neskôr pohrozil prudkou strelou domáci Kovalčík, ale Fedor strelu vyrazil. V 27.minúte po rohovom kope Becka prešla dlhá lopta až k vzdialenejšej žrdi, kde hosťujúci kapitán Horváth zblízka otvoril skóre, 0:1.O tri minúty neskôr vysunul Pekár Klimeka, ktorého zakončenie domáci brankár zneškodnil. V 39.minúte pohrozili domáci po priamom kope Kosturka, ale odrazenú loptu poslal dobiehajúci Voda vysoko nad bránu. V závere prvého polčasu zaujala ešte akcia Hanisky, ktorú zakončil nepresnou strelou Beck. Po zmene strán pokračovali domáci v dobíjaní brány Hanisky, ale ich akcie väčšinou končili na pozornej obrane hostí, alebo nepresnou finálnou prihrávkou či zakončením. V 55.minúte sa po pošmyknutí Goreja dostali domáci do prečíslenia, ale prízemný center z pravej strany zakončil Hirka vysoko do nebies. V 65.minúte zakončoval nebezpečne domáci Voda, ale jeho strelu Fedor úspešne vyboxoval. V 73.minúte predviedli domáci krásnu akciu na jeden dotyk, ale zakončenie Hirku šlo vedľa brány. V 79.minúte po jednej z mála akcií Hanisky v druhom polčase strieľal spoza pokutového územia Majerník, ale jeho pokus domáci brankár chytil. V 88.minúte boli domáci veľmi blízko vyrovnania, ale strela Hrušku z dobrých 25metrov skončila len na spojnici brány. Po záverečnom hvizde sa tak z troch bodov tešili hráči Hanisky a vytvorili si tak dobrú pozíciu v boji o čelo tabuľky pred zvyšnými štyrmi stretnutiami. Domáci mali loptu viac na kopačkách, hrozili hlavne po rýchlych kombináciách, ale v zakončení boli nepresní.

autor: Ing.Milan Bačo