25.kolo - MFK Slovan Giraltovce - FK Haniska 2:1

naša zostava: Fedor - Horváth (71.G.Majoroš), Slicho, Gorej, Šipoš - Klimek (65.V.Horňák), M.Majoroš (65.Palenčár), P.Horňák, Molnár - Majerník, Pekár

Giraltovce: Štefanik - Partila, Roba (77.Pendrák), Verčimák, Cauner (89. Vaľovský), Čabala, Pankuch, Vojta, Fiľakovský, Šinaľ, Bednár

góly: 21. a 41. Verčimák - 23. Fiľakovský
ŽK: Štefanik, Partila, Vojta - Slicho, Šipoš, Molnár, Majerník
ČK: Vojta (po 2 ŽK)
rozhodovali: Mano, Novotný, Prokopovič, Bednár
divákov: 200

Na ihrisku v Giraltovciach sme od začiatku boli svedkami priemerného stretnutia, ktorého hra sa väčšinou odohrávala medzi šestnástkami oboch mužstiev. Do 16.min. sa na ihrisku prakticky nič zaujímavé neodohralo. V spomínanej minúte hostia Slichom zahrávali priamy kop asi z 25.metrov,ale jeho slabá strela skončila v náručí domáceho gólmana Štefanika. O dve minúty bol žltou kartou za faul na prenikajúceho Pekára napomínaný domáci Vojta, tento moment bol pre priebeh stretnutia dôležitý, pretože tento hráč domácich bol v 74.minúte napomínaný druhýkrát a zápas nedohral. Vráťme sa však k dianiu na ihrisku. Po úvodnom nezáživnom priebehu prišla 21.min. a v nej udreli domáci a to hneď gólovo. Po priamom kope nastal zmätok v pokutovom území hostí a nikým nekrytý Verčimák z päťky strelou k pravej žrdi nedal Fedorovi šancu, 1:0. Z gólu sa však domáci dlho netešili, lebo o dve minúty neskôr po priamom kope Slicha zabojoval v šestnástke Pekár a neprehľadnej situácii si dopravil loptu do siete domáci obranca Fiľakovský, 1:1. Potom v krátkom slede skúšali strelami z väčších vzdialenosti šťastie domáci Roba a Verčimák, ale nepresne. V 41.min. po výborne zahranom rohu domácich sa nechytateľnou hlavičkou blysol najlepší hráč domácich Verčimák a svojím druhým gólom v stretnutí zvýšil náskok hostiteľov na 2:1.Po zmene strán, hneď v úvode po priamom kope mal vyrovnanie na hlave Horváth, ale asi z piatich metrov nepochopiteľne minul bránu domácich. V 63.min., po strele z hranice šestnástky, brankár hostí Fedor prudkú strelu len s námahou vytlačil na roh. V 67.min.si Pekár dobre spracoval loptu na prsiach a z otočky asi z 20.metrov prudko vystrelil, domáci gólman jeho strelu kryl. Potom ešte hráč hostí Šipoš z priameho kopu zo strednej vzdialenosti tesne minul domácu bránu. Nastala 74.min.a už spomínaný hráč domácich Vojta po druhej žltej išiel predčasne pod sprchy. Hráči Hanisky sa snažili vyrovnať, ale to sa im nepodarilo ani v 82.min., keď P. Horňák nedokázal zblízka prekonať Štefanika. Naopak oslabení domáci po nedorozumení obrancu Goreja s Fedorom zahrávali priamy kop a mohli poistiť svoje vedenie, nestalo sa a to bola bodka za priemerným štvrtoligovým stretnutím. Domáci sa mohli tešiť z troch dôležitých bodov a hostia z Hanisky ľutovať nevyužitie štvrťhodinovej presilovky o jedného hráča. Naše mužstvo o týždeň zase hrá vonku a na horúcej pôde v Snine to bude mať určite veľmi ťažké a ak chceme uspieť, tak nám určite nebude stačiť výkon, aký sme predviedli v Giraltovciach. Hlavne si treba potykať s koncovkou, ktorá je pre nás v posledných stretnutiach veľkým problémom. Dúfam, že v Snine to bude stretnutie hodné dvoch mužstiev z čela tabuľky a pri trošku šťastia zabodujeme. HANISKA DO TOHO!!!

autor: Stanislav Kundrák