Haniska: Fedor - M.Horváth, L.Horváth, Gorej, Šipoš (82.E.Majoroš) - Molnár (46.Hrubovčák), Pástor, Beck, Klimek (70.Farkaš) - Majerník, Pekár

Svit: Hutník - Štieber, Beller, Chyba, Jarkuliš, Barabas, Hazrolli, Guziar (80.Ferjanček), Badzík, Petrilák, Žilka (46.Kosek)

góly: 7.Pekár, 10.Pekár, 15.Šipoš, 60.Majerník, 90.Pekár
ŽK: Pekár - Guziar
rozhodovali: Filipák, Holp, Paulišin, Barvirčák
divákov: 250

V 25.kole sa Haniska po sérii troch zápasov na ihriskách súperov predstavila na domácom trávniku proti doteraz nevýraznému mužstvu zo Svitu. Domáci mali čo naprávať, veď séria troch prehier a žiaden vsietený gól neboli dobrou vizitkou mužstva, ktoré malo a má ambície postúpiť do vyššej súťaže. Od úvodného hvizdu boli diváci svedkami rýchlej, kombinačnej hry Hanisky a hostia boli pod veľkým tlakom. Už po pár sekundách sa predral po strane Majerník, ktorý centrom našiel Pástora, ale ten strelou z prvej pálil mimo priestoru brány. V 7.minúte predviedol dlhé vhadzovanie Majerník, loptu z jeho rúk predĺžil na hranici malého vápna hlavou Pekár, a tá pekne skončila v bráne, 1:0. V nasledujúcich sekundách sa nepresnými strelami prezentovali Molnár s Beckom a tým len potvrdzovali drvivý tlak Hanisky. V 10.minúte záloha Hanisky našla šikovným lobom Majerníka, ten si loptu spracoval a vedľa bezmocného brankára vystrelil na bránu, pričom loptu s poistkou dopravil do siete dobiehajúci Pekár, 2:0. V 15.minúte predviedol Majerník opäť raz dlhé vhadzovanie na Pekára, ktorý hlavou poslal loptu smerom od brány, ale tam si nabehol Šipoš a prízemnou strelou z hranice 16tky k žrdi zvýšil na 3:0. Po štvrťhodine hry tak bolo v Haniske prakticky "vymaľované" a pohoda z hráčov Hanisky doslova sršala. Hostia sa k prvej vážnej šanci dostali až v 23.minúte, kedy po rohu Hanisky sa dostali do úniku hosťujúci Beller s Petrilákom, ale druhý menovaný zakončil len veľmi nepresne. V 25.minúte sa po kombinácii v strede poľa dostal do úniku Pástor, ale jeho strela skončila len na žrdi. Haniska postupne upustila z tempa a dovolila hrať aj hosťom zo Svitu. Veľmi aktívny bol Badzík, ale jeho pokusy z priameho kopu a ani po samostatnom úniku neskončili v sieti. Bodku za prvým polčasom dala ďalšia nepresná strela hostí, tentoraz v podaní Hazrolliho. V druhom polčase hostia v prvých minútach trochu viac ožili, ale k ohrozeniu brány Fedora nedošlo. V 55.minúte vyskočil na priamy kop Šipoša najvyššie Matúš Horváth, ale zo záklonu hlavičkoval len nad bránu. O dve minúty neskôr zakončoval po centri Šipoša kapitán Pekár, ale len do brvna ! Ďalší gól Hanisky bol na spadnutie. V 60.minúte odvrátila obrana hostí nebezpečný center Šipoša, ale lopta sa dostala k Majerníkovi, ktorý prudkou strelou spoza 16tky korunoval svoj parádny výkon v zápase aj gólom, 4:0. V 72.minúte zatlačil aj Svit,a hoci po rýchlej akcii a následnej strele bol Fedor už prekonaný, zastúpil ho na bránkovej čiare Matúš Horváth a zažehnal nebezpečenstvo. V týchto momentoch dal domáci tréner Berta príležitosť aj dorastencom, a na ihrisko sa postupne dostali Juraj Farkaš a Erik Majoroš. V 85.minúte hostia ukázali príčinu, prečo na jar ešte neskórovali. Po krídelnej akcii našiel center osamoteného Ferjančeka, ktorému skutočne stačilo len nastaviť nohu. Namiesto toho loptu nepochopiteľne netrafil a len potvrdil mizernú strelecnú formu Svitu, ktorý si za sympatický výkon a viaceré šance čestný úspech zaslúžil. V 90.minúte zabojoval pri postrannej čiare Erik Majoroš, prihral Majerníkovi, ktorý sa prekľučkoval dvojicou obrancov a jemnou prihrávkou našiel Pekára, ktorý presne umiestnenou strelou zaknihoval "hattrick" a dal bodku za stretnutím, 5:0. Haniska si výkonom, gólmi a výsledkom napravila chuť a pevne verím že sa nadýchla k záverečnému boju o dôležité body v postupovej lotérii.

autor: Ing. Milan Bačo