25.kolo - FC Pivovar Veľký Šariš - FK Haniska 2:4

naša zostava: Suchý - Plačintár, Zajac, Gorej, Leško - Klimek (63.Beck), Slicho, M.Majoroš, G.Majoroš (70.Bilišňanský) - Majerník, Palenčár (58.Stoľár)

Veľký Šariš: Čorej - Sedlák, Bujňák, Chovan, Pendrák - Dlugoš (77.Šmalec), Štofko, Kaperák,Kizák, Scepaník (28.Olejár) - Pekár

góly: 70.Pekár, 82.Pendrák - 3.Zajac, 23. a 58. M.Majoroš, 53. Majerník (11m)

rozhodovali: Slebodník, Marcin, Jasečko, Bazár

Súboj na ihrisku predposledného celku súťaže mal od začiatku stretnutia jasného favorita. Už úvodné minúty a strely mimo brány boli pre domáci Šariš varovaním. V 3.minúte si zaspomínal na svoje útočnícke časy obranca Zajac, keď po prebratí lopty na vlastnej polovici smeroval stredom ihriska ako nôž maslom. Pred 16tkou mu priťukol loptu Majerník a krížnou strelou si Zajac otvoril strelecký účet, 0:1. V 10.minúte zahrával rohový kop Gabriel Majoroš a po nacvičenom signály pálil Slicho vysoko nad. Ojedinelú šancu zaznamenali domáci v 16.minúte, kedy prudká, ale nepresná strela nechala Suchého chladným a bez práce. V 19.minúte po sérii kombinácií mohol skórovať Palenčár, ale trafil len dobre postaveného gólmana Šarišanov. V 23.minúte po centri Gabriela Majoroša si loptu spracoval jeho brat Marcel Majoroš a pohodlne skóroval, 0:2. Už o dve minúty neskôr pálil z hranice pokutového územia Majerník, ale strela mierila len do žrde. V 30.minúte sa pekne predviedol brankár Suchý, kedy reflexívne chytil hlavičku domácich, po rohovom kope. Do konca prvého polčasu sa hra ukľudnila a Haniska mala hernú prevahu, ale bez výraznejšieho ohrozenia brány. V druhom polčase zaujala strela Majerníka z 50.minúty, ktorá opečiatkovala brvno brány domácich. V 53.minúte sa preštrikoval po krajnom priestore do pokutového územia Marcel Majoroš, toho však domáci zastavili len za cenu faulu a dobre pískajúci hlavný rozhodca Slebodník správne nariadil pokutový kop. K jeho exekúcii sa podujal Majerník a pohodlne skóroval, 0:3. V 58.minúte vysunul Klimek za obranu domácich Marcela Majoroša, ktorý jemu typickým lobom zvýšil vedenie Hanisky už na hrozivých 0:4. V nasledujúcich minútach sa na ihrisko dostali aj hráči z lavičky a Haniska postupne poľavovala zo svojho tempa a dôrazu. V 70.minúte najlepšie na center v podaní Veľkého Šariša vyskočil Pekár a lopta doplachtila za chrbát bezmocného Suchého, 1:4. Domáci sa ani za nepriaznivého stavu nevzdávali a svoju snahu korunovali druhým gólom v 82.minúte, kedy nikým nekrytý Pendrák zblízka hlavou skóroval, 2:4. Rodiacu sa drámu však Haniska už nepripustila a rozumne a s prehľadom dokočírovala svoju zaslúženú výhru na ihrisku Veľkého Šariša.