24.kolo - FK Haniska - TJ FK Veľké Revištia 0:0

naša zostava: Suchý - Beck, Gorej, Šipoš - Molnár (78.V.Horňák), Slicho, P.Horňák (58.Palenčár), Klimek, G.Majoroš - Majerník, Pekár (49.M.Majoroš)

V.Revištia: Onódy - Adam, Viňanský, Simčík, Uhľár, Smoľák, Chýrik (73.Kiovský), Škirda (86.Praščák), Marjov, Tokár (78.Matej), Tomko

ŽK: Slicho, Gorej, Beck, Majerník - Marjov
rozhodovali: Cuprák, Mišenčík, Miklóš ml., Bazar
divákov: 300

Pekná divácka kulisa bola v 24.kole svedkom súboja Hanisky s nováčikom súťaže, mužstvom V.Revíšť. Od začiatku stretnutia udávali tempo hry domáci hráči, ako tomu už býva zvykom pri súbojoch na ihrisku v Haniske. Už v 2.minúte sa predral pred hosťujúcu bránu rýchlonohý Molnár, ale zblízka zakončil nepochopiteľne vedľa brány. Optický tlak Hanisky pretrvával aj naďalej a v 14.minúte mal po centri Gabriela Majoroša gól na hlave Pekár, ale brankár hostí Onódy reflexívne loptu vyrazil nad bránu. Hostia sa dostávali do šancí veľmi sporadicky a ich jedinú strelu vyslal na Suchého v 20.minúte Smoľák, ale tá nebola nebezpečná. Prakticky z protiútoku sa po centri dobre hrajúceho Gabriela Majoroša dostal k hlavičke opäť Pekár, ale nenamieril do priestoru troch žrdí. Nebezpečne hlavičkujúci Pekár bol pri zakončení aj v 34.minúte, kedy lopta z jeho hlavy skončila len tesne vedľa brány. Najbližšie ku gólu bola Haniska v 39.minúte, kedy priamy kop Slicha zo strednej vzdialenosti skončil na žrdi. V druhom polčase sa obraz hry výraznejšie nezmenil, akurát na oboch celkoch bolo vidieť slabšiu fyzickú kondíciu. Tlak Hanisky pretrvával aj naďalej, centrované lopty lietali do pokutového územia V.Revíšť permanentne, ale žiadne nebola priamym nebezpečenstvom. V 74.minúte na center Klimeka najlepšie vyskočil Gorej, ale jeho hlavička zblízka trafila dobre stojaceho Onódy v bráne hostí. V rozmedzí 80-83.minúty sa naplno v negatívnom svetle predviedol hlavný rozhodca Cuprák. Nevidel (alebo nechcel vidieť) 2 jasné ruky hosťujúceho mužstva v pokutovom území (viditeľné aj na videozázname), pričom stál od inkriminovaných miest skutočne blízko. Takýto výsmech futbalovému fair-play a facku poctivému futbalu uštedril s úsmevom na perách, a domácemu kapitánovi Majerníkovi udelil za protesty dokonca žltú kartu. Do konca stretnutia sa hra už len kúskovala a diváci sa v Haniske gólu nedočkali. Možno by sa aj dočkali, to by však museli zápas viesť rozhodcovia, ktorí robia svoje povolanie pre lásku k futbalu a ktorí si nechodia do Hanisky liečiť svoju zakomplexovanosť. Verím, že gólov, dobrého futbalu a víťazstva Hanisky sa v ďalšom domácom zápase diváci už dočkajú. V stredu privíta Haniska na svojom trávniku mužstvo Stropkova a na zápas Vás všetkých srdečne pozývam.

autor: Ing. Milan Bačo