23.kolo - FK Vyšné Opátske - FK Haniska 1:1

naša zostava: Fedor - Laczko (74. Palenčár), Horváth, Gorej, Majerník, Šipoš - Molnár (84.Klimek), Slicho, M.Majoroš (90.Tereščík), P.Horňák - Pekár

V.Opátske: Vojtaško - Korfanta, Školník, Šosták, Vilčko - Angelovič, Bandžuch, Turczyk, Krakovský (46.Telecký) - Seman, Matyi (83.Macák)

góly: 55.Seman (11m) - 76.P.Horňák (11m)
ŽK: Školník, Vilčko, Bandžuch - Horváth, Laczko, Slicho, P.Horňák
rozhodovali: Maličký, Holp, Kočiš, Ivanov
divákov: 300

V 23.kole sa Haniska predstavila na ihrisku vo Vyšnom Opátskom. Slušná divácka kulisa bola od úvodných minút svedkami priemerného stretnutia, ktorému od puncu derby chýbalo veľa. Nepresnosti, kúskovaná hra a minimum šancí na oboch stranách boli určite sklamaním. Až v 14.minúte pohrozili domáci, ale strela na bránu Fedora mierila vysoko nad. V 28.minúte pohrozila Haniska po priamom kope Slicha, keď hlavička Pekára šla mimo brány. V samotnom závere prvého dejstva vystrkovali rožky domáci, keď zahrávali sériu viacerých rohových kopov, ale tie neboli nebezpečné. V nadstavenom čase prvého polčasu pohrozili z priameho kopu domáci, ale Fedor s prehľadom loptu vyrazil. Po zmene strán nabrala hra trochu vyššie tempo a prichádzali aj príležitosti. V 52.minúte sa prezentoval peknou strelou Patrik Horňák, ale mieril tesne vedľa brány. V 55.minúte vyrobil v obrane Hanisky hrúbku novic v mužstve Laczko, a musel zatiahnuť "ručnú brzdu" na prenikajúceho domáceho útočníka. Rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Seman s ľahkosťou premenil, 1:0. Od tohto momentu sa domáci viac sústredili na bránenie a Haniska musela tvoriť. V 70.minúte hlavičkoval po centri Slicha vo výbornej pozícii Horváth, ale netrafil bránu. V 76.minúte unikol obrane domácich Marcel Majoroš, a obranca ho zastavil len za cenu faulu v pokutovom území. Nariadený pokutový kop premenil Patrik Horňák, 1:1. Remíza vyzerala byť pre tento zápas spravodlivým koncom, avšak obrovskú šancu strhnúť víťazstvo na stranu Hanisky mal v 86.minúte Palenčár. V sľubnej šanci jeho prízemnú strelu Vojtaško bravúrne vytesnal len na rohový kop. Do konca zápasu sa skóre už nemenilo a tak Haniska uchmatla veľmi cenný bod u súpera, kde sa vždy hraje ťažko a body sú skôr vzácnosťou. Chlapcov však čakajú náročné 2 týždne, keď sa budú hrať dohrávky odloženého 18 resp 19 kola. Už najbližsiu stredu privíta Haniska na svojom trávniku Sp. Podhradie. Všetci ste srdečne pozvaní na toto stretnutie.

autor: Ing. Milan Bačo