23.kolo - FK Starý Smokovec-Vysoké Tatry - FK Haniska 3:0

Haniska: Fedor - M.Horváth, Majerník, Plačintár (76.E.Majoroš) - L.Horváth, Pástor - Molnár (85.Ma.Gizický), Palenčár (66.Hrubovčák), Beck - Pekár

V.Tatry: Hajovský - Buc (76.Nemčko), Baláž, Pitoňák, Stanislav, Šproch, Novák (78.Šimšaj), Sirko, Dulovič, Compeľ, Bednarčík (69.Palguta)

góly: 4.Stanislav, 39.Šproch, 73.Beck(vlastný)
ŽK: -- Pekár, L.Horváth
ČK: L.Horváth (po 2ŽK)
rozhodovali: Michalik, Ruščanský, Žofčák, Repovský
divákov: 200

Stretnutie 23.kola IV.ligy Východ medzi V.Tatrami a Haniskou malo svoje miesto konania na krásnom štadióne v Spišskej Belej, nakoľko domáce ihrisko tatrančanov v Tatranskej Lomnici bolo podmočené a nespôsobilé zápasu. Hostia z Hanisky chceli odčiniť prehru zo Sabinova, ale v zostave oklieštenej zraneniami a trestami sa to už pred zápasom javilo ako ťažký oriešok. Domáci už v 4.minúte využili chybu obrany Hanisky, a prakticky prvé ohrozenie skončilo gólom, kedy sa presadil Stanislav, 1:0. Nasledujúce minúty priniesli územnú prevahu Hanisky, s častejším držaním lopty na kopačkách, ale k ohrozeniu brány sa hostia dostávali veľmi ťažko. V 9.minúte nenamieril presne Palenčár, a o tri minúty neskôr bravúrne zneškodnil rýchly protiútok domácich s následnou strelou z uhla gólman Hanisky Fedor. V 24.minúte predviedli hostia akciu po kombinácii Matúša Horvátha s Pástorom, ktorý presnou prihrávkou vysunul Pekára, ale ten v stopercentnej šanci loptu napálil len do brankára V.Tatier. Domáci umne bránili a nepúšťali hostí k súvislejšiemu tlaku a ohrozeniu brány. V 34.minúte mala Haniska k dispozícii priamy kop spoza 16tky, ale jedna z mála takýchto príležitostí skončila zbabraným signálom, ktorý len dokumentoval nepohodu z posledných zápasov pri finálnom ohrození brány. V 39.minúte sa prílišný útočný prejav Haniske vypomstil. Po nedôraznej hre obrany hostí sa dostala odrazená lopta k Šprochovi, ktorý svoj sólo únik prakticky od stredového kruhu chladnokrvne zakončil, kedy si položil Fedora a zvýšil na 2:0. V rozmedzí 44-45minúty dvakrát hrubo fauloval hosťujúci Lukáš Horváth, a tak sa po dvoch žltých kartách musel porúčať pod sprchy. Dvojgólové manko a oslabenie nedávali hosťom z Hanisky veľa šancí na zmenu skóre v druhom polčase, hoci domáci začali úvodné minúty po zmene strán nedôrazne. V 50.minúte vysunul Palenčár Pástora, ktorého prudkú strelu brankár Hajovský vyrazil na roh. Centrované lopty nachádzali v útoku len osamoteného Pekára, ktorý viac krát nenašiel presnosť a pokoj pri finálnom zakončení. V. Tatry hrozili aj naďalej z rýchlych brejkov po krídlach a niekoľko sľubných šancí zakončili len nad bránu. Bezradnosť a bezmocnosť hostí pre skorigovanie nepriaznivého stavu zdokumentovala 73.minúta. Po krídle unikajúci Palguta sa snažil prízemným centrom nájsť voľného Buca, ale prihrávku vypichol dobiehajúci Beck. Na prekvapenie všetkých, lopta po jeho sklze plachtila z hranice 16tky až do brány Hanisky, 3:0. Aj za rozhodnutého stavu sa hostia pokúšali aspoň o čestný úspech a neboli ďaleko od gólu. V 77.minúte nebezpečne vystrelil Beck, brankár domácich vyrazil loptu len pred seba a nikým nekrytý Pekár pálil opäť raz len do brankára. V záverečných minútach viacero domácich šancí na prikrášlenie výsledku zmaril hosťujúci Fedor a Haniska si tak v druhom zápase po sebe pripísala prehru rozdielom triedy. Rovnako v druhom zápase po sebe dohrávali Haniščania oslabení... Svetlým momentom na strane hostí boli záverečné minúty, kedy sa na ihrisko dostali dvaja dorastenci, ešte len 16-roční Haniščania, Erika Majoroš a Marcel Gizický a mohli tak prvýkrát okúsiť súťaž dospelých. Verím, že v Plavnici už Haniska konečne prelomí streleckú aj hernú smolu a dokáže lepšie zabojovať o body.

autor: Ing. Milan Bačo