23.kolo - FK Haniska - FK Družstevník Plavnica 2:1

Haniska: Fedor - Beck, Horváth, Gorej, Klimek, Molnár, Kolbas, Majerník, Gallo (90.Laczko), Nagy (70.Borovský), Pekár (85.Hrubovčák)

Plavnica: Beňo - Janič, Kovalík (40.Tináth), Imrich, Dlugoš, Hricko (65.Genčúr), Frohlich, Verešpej, Makara, Vresilovič, Ševčovič (75.Gallik)

góly: 18.Pekár(11m), 22.Pekár - 15.Makara
ŽK: Gallo, Klimek, Kolbas - Hricko, Verešpej, Ševčovič
rozhodovali: Greško, Jasečko, Mano, Komár
divákov: 250

V 23.kole III.ligy Východ hostila Haniska mužstvo Plavnice, ktoré v doterajšom priebehu súťaže získalo na ihriskách súperov už slušnú porciu bodov. Úvodná desaťminútovka sa niesla v opatrnom duchu, ani jedno mužstvo nechcelo príliš otvoriť hru a čakalo sa na prvú chybu. Hostia sa dostali v 14.minúte s loptou pred pokutové územie Hanisky, individuálne sa presadil Ševčovič a prudkou strelou trafil brvno. Z následne pokračujúcej akcie Plavnica zatlačila ešte raz, Makara potiahol loptu do vnútra 16tky a krížnou strelou s prispením protiľahlej tyčky poslal loptu do siete, 0:1. Tento moment doslova prebral mužstvo Hanisky a hneď to bolo na ihrisku badať. V 17.minúte fauloval Hricko domáceho Kolbasa v pokutovom území, po čom nasledoval pokutový kop. Pekár loptu poslal prudko pozemi k tyčke, a hoci si gólman Beňo na loptu siahol, skončila v sieti, 1:1. V 20.minúte bol domáci tréner Mikloš vykázaný z lavičky, za opustenie vymedzenej technickej zóny a vniknutie na lavičku hostí, čomu predchádzal slovný útok a nadávky najhrubšieho zrna na jeho osobu zo strany hostí. V 22.minúte zahral Beck priamy kop ideálne, našiel hlavu Pekára, a ten sa presadil druhýkrát a otočil skóre, 2:1. Zvyšný priebeh prvého polčasu sa niesol v dominancii domácich, ale lopta si do siete Plavnice cestu nenašla. Najprv v 25.minúte hlavičkoval Gallo z dobrej pozície vysoko nad, v 33.minúte po centri Molnára z pravej strany nedočiahol ťažkú loptu Nagy a v 35.minúte kombináciu domácich v strede poľa zakončil po úniku Kolbas, ale jeho strela tesne minula bránu hostí. V 39.minúte po vhadzovaní Majerníka zakončil hlavou Pekár, ale tento jeho pokus brankár Beňo kryl. V druhom polčase aktivita domácich neutíchala, hostia stiahnutí na vlastnej polovici len vyčkávali. V 49.minúte zakončoval center Kolbasa strelou z prvej Pekár, ale mieril len nad bránu hostí. O tri minúty neskôr, po rohovom kope Hanisky, zakončovali Klimek a následne aj Pekár, ale ich strely neprešli cez spleť hráčov. V 55.minúte nahrával v dobrej pozícii Klimek Nagovi, ale jeho strela spoza pokutového územia skončila v náručí gólmana Plavnice. V 62.minúte predviedol svoje futbalové kvality Kolbas, keď sa individuálne dostal k zakončeniu, ale jeho prudká strela opečiatkovala len brvno brány. V týchto momentoch bol tlak Hanisky enormný, hostia z Plavnice sa prakticky nedokázali dostať z vlastnej polovice. Plavnica sa dostala k jednému ohrozeniu brány aj v druhom polčase, ale priamy kop Verešpeja zo 74.minúty reflexívne vyboxoval Fedor. V záverečných minútach domáci umnou hrou nepustili Plavnicu ani náznakom k ohrozeniu brány, a tak po zodpovednom, tímovom a obetavom výkone získala Haniska ďalšie tri domáce body. V mužstve Hanisky už v druhom zápase po sebe nastúpil v základe Tibor Nagy, stále len 16ročný futbalista, ktorý si na svoj mladý vek a minimum skúseností s dospeláckym futbalom, za svoj predvedený výkon vyslúžil potlesk divákov a pochvalu od spoluhráčov. Všetkých fanúšikov pozývam už najbližšiu sobotu na zápas do Strážskeho, kde sa chlapci predstavia proti Future.

autor: Ing. Milan Bačo