3:3 (2:1)

naša zostava: Suchý - Leško, Zajac, Gorej, Plačintár - Klimek (78.Stoľár), M.Majoroš, Beck, G.Majoroš (74.Papcún) - Majerník, Palenčár (84.Horváth)

FK Barca: Dedinský - Csako, Šimko, Kuruc (45.Tokoly), Valkučák, Ohman, Lukáč (46.Dianovský), Monrigal, Kovács (88.Hrubovčák), Pástor, Varhoľák

rozhodoval: Mano, Zubka, Bančanský, Čabala

Krásne slnečné počasie prilákalo početnú divácku návštevu na štadión v Košickej Barci, kde zavítal nováčik súťaže z Hanisky. Od úvodných minút sme boli svedkami obojstranne útočného futbalu, ktorý nasvedčoval bohatej gólovej nádielke. V 8.minúte obetavo potiahol loptu Klimek, centroval do šestnástky, kde domáci obrancovia len s námahou odpratali loptu, do ktorej sa z 25metrov oprel strelou z prvej Beck a nekompromisne zavesil, 0:1. Domáci mali vyrovnanie na kopačkách v 12.minúte, keď unikajúceho útočníka pohotovo vychytal Suchý. Haniska bola v týchto momentoch nebezpečnejšia, o čom svedčia strely Gabriela Majoroša a Palenčára. V 29.minúte pohrozila Barca, kedy po faule Goreja zahrávala z nebezpečnej vzdialenosti priamy kop, ktorý našťastie len tesne minul bránu Hanisky. V 38.minúte došlo k vyrovnaniu stretnutia, kedy nepokrytý Varhoľák na hranici 5-ky nemal problém hlavou zakončiť, 1:1. V 44.minúte predviedol svoje individuálne majstrovstvo Marcel Majoroš. Na polovici ihriska prebral loptu, cestou k bráne sa zbavil troch domácich hráčov a presnou technickou strelou strhol vedenia na stranu hostí, 1:2. V úvode druhého polčasu technickou strelou preloboval zle vybiehajúceho brankára domácich Gabriel Majoroš, a viedli sme 1:3. Domáci zabrali a vrhli všetky sily do útoku. V 52.minúte ešte zabránil gólu Suchý, a z následného úniku nastrelil Palenčár len žrď. Po rohovom kope v 57.minúte Barca znížila, keď chybu obrany Hanisky potrestal domáci Šimko. V 62.minúte unikol Marcel Majoroš, ale jeho strela z uhla skončila len na žrdi domácich. V 68.minúte musel ísť predčasne pod sprchy Gorej, ktorý inkasoval druhú žltú kartu, a tak sme záverečnú časť zápasu dohrávali oslabení. Povzdbudení domáci nakoniec vyrovnali v 75.minúte, kedy po centri do našej šestnástky opäť raz zazmätkovala obrana Hanisky a Pástor zblízka vyrovnal, 3:3. Do konca stretnutia sa skóre už nemenilo, nakoľko pozorné bránenie Hanisky a nervozita domácich Barčanov zohrali svoje. Tento zápas svojou kvalitou predčil štandard majstrovstiev regiónu a všetci diváci odchádzali spokojní, nakoľko videli góly, individuálne akcie, bravúrne zákroky brankárov a to všetko pod horúcim slnkom. Za predvedený výkon patrí veľký obdiv obdivom celkom. Na najbližší zápas Vás všetkých srdečne pozývam na ihrisko v Haniske, kedy hostíme beznádejne posledný tím súťaže, Nižný Hrušov.