22.kolo - MFK Slovan Sabinov - FK Haniska 3:0

naša zostava: Fedor - Sučák, M.Horváth, L.Horváth, Gorej, Klimek - Molnár (58. Pástor), Beck, Majerník, L.Majoroš (72.Palenčár) - Pekár (78. Hrubovčák)

Sabinov: Huba - Sochovič, Janiga, Dedina, Lapoš (84.Cárik), Vranko (90.Petrík), Ľ.Andraščík, Dlugoš, Kolpák, Verešpej, Futej (78.Dlugoš)

góly: 25. Vranko, 31. Futej, 74.Dlugoš(11m)
ŽK: Lapoš, Vranko - Molnár, Pekár, L.Horváth, Gorej
ČK: Gorej(po 2 ŽK)
rozhodovali: Greško, Jasečko, Drenko, Bednár
divákov: 350

Na mestskom futbalovom štadióne v Sabinove sa v nedeľu popoludní hral kvalitný zápas. 350 divákov videlo behavý kombinačný futbal, ktorý sa divákom musel páčiť. Lepšie do stretnutia vstúpili hráči hosťujúcej Hanisky a už v 1.minúte sa v čistej šanci ocitol stredopoliar Hanisky Beck. Po vysunutí od spoluhráča sa dostal za obranu domácich a pokúsil sa prelobovať vybehnutého gólmana domácich Hubu. Ten však včas vybehol a skvelým výskokom lob zneškodnil. V 5. minúte to boli opäť hostia, ktorí sa ocitli v šanci. Dobrý center Sučáka nedokázal zužitkovať Majoroš a hlavičkou minul bránu domácich. Domáci pôsobili na začiatku dosť nervózne a do tempa sa dostávali veľmi pozvoľna. V 9.minúte mali na mále aj Hanišťania, no po centri Verešpeja domáci kanonier Lapoš napodobnil v zakončení Majoroša a na výsledkovej tabuli stále svietilo 0-0. 10.minúta priniesla dlhé vhadzovanie hosťujúceho Majerníka. Domáca obrana loptu odhlavičkovala len na hranicu pokutového územia  a Michal Molnár mohol otvoriť skóre. Loptu však netrafil ideálne a tá letela vysoko nad. Po tomto momente si obe mužstvá začali dávať väčší pozor v obrane a až do 25. minúty sa na ihrisku nedialo nič vážne. Už spomínaná 25.minúta priniesla prvý gólový moment zápasu. Prvá vážnejšia akcia domácich skončila gólom, keď sa presadil Vranko, ktorý dokázal využiť dieru v obrane Hanisky a na 2x prekonal dobre chytajúceho Fedora. O 6 minút na to obrancovia hostí nezareagovali na kolmicu Lapoša a pred Fedorom sa ocitol voľný Futej, ktorý nezaváhal a zvýšil už na 2:0. Po týchto 2 góloch ostala Haniska ako obarená a domáci až do konca polčasu kontrolovali hru.

Úvod druhého dejstva priniesol okamžite šancu domácich. Po zaváhaní Fedora lopta poskakovala po čiare a nebyť pohotového odkopu Sučáka, tak by Haniska prehrávala už rozdielom triedy. V 55.minúte nedokázali hráči Hanisky využiť skrumáž pred domácou bránou a loptu poskakujúcu v 5ke nedopravili loptu za chrbát Hubu. 60.minúta priniesla len propagačnú strelu Majerníka, ktorá vážnejšie neohrozila domáceho brankára. V 66. Minúte sa opäť divákom pripomenuli Sabinovčania. Dlhá lopta za obranu hostí našla unikajúceho Lapoša, ktorý dobrou strelou vyzval Fedora k robinzonáde. V 74.minúte išli domáci už do trojgólového vedenia. Ľubomír Andraščík krásne vysunul Patrika Kolpáka, ktorý šiel sám na bránu. Zo zadu ho atakoval Matúš Horváth a rozhodca najprv vyzval pokynom Kolpáka aby vstával a v hre pokračoval. Potom však zmenil názor na a odpískal pokutový kop. Touto chybou hlavný arbiter Greško len podčiarkol svoj chabý výkon a musím podotknúť že svojimi nepresnými verdiktmi prispel k zbytočnej nervozite inak kvalitného zápasu. Pokutový kop s istotou premenil domáci Dlugoš a bolo viacmenej po zápase. Zápas sa už len dohrávala za zmienku stojí už len červená karta Goreja, ktorý inkasoval 2 ŽK a šiel predčasne pod sprchy. Druhý polčas síce priniesol územnú prevahu Hanisky, no tá sa gólovo presadiť nedokázala a ak nestrelí gól, tak vyhrať nemôže. K tomu sa pridali aj chyby v obrane a výsledok 3-0 bol na svete. Pre Hanisku je tento výsledok krutý, ale domáci boli efektívni v koncovke a dokázali využiť skoro všetky vážnejšie príležitosti v zápase.

Opäť však musím pripomenúť, že zápas sa odohrával vo vulgárnej atmosfére, ktorú vytvorili domáci fanúšikova. Slovne urážali nielen fanúšikov Hanisky, ale aj hráčov a tento fakt neušiel ani delegátovi stretnutia, ktorý to spomenul aj v zápise. Myslím si, že Sabinovskí futbalisti si zaslúžia skôr povzbudenie ako primitívne správanie sa svojich fanúšikov.

autor: Ing. Štefan Sopko