22.kolo - FK Starý Smokovec Vysoké Tatry - FK Haniska 3:1

Haniska: Fedor - Laczko, Gorej, Borovský (77.Novotný), Beck, Klimek, Nagy (68.Hrubovčák), Kolbas, Pekár, Gallo, Majerník

V.Tatry:Hajovský - Korenko (77.Šimšaj), Ferenc (68.Buc), Kšenzakovič (89.Kačmarík), Novák, Mičko, Beller, Dulovič, Bednarčík, Gibala, Compeľ

góly: 6.Bednarčík, 27.Bednarčík, 65.Bednarčík - 73.Klimek
ŽK: Novák - Gallo, Pekár, Gorej
ČK: Novák (po 2ŽK) -
rozhodovali: Kakaščík, Klovanič, Tramita, Tarcala
divákov: 50

V 22.kole cestovala Haniska do Tatranskej Lomnice, na domovské ihrisko futbalistov Vysokých Tatier. Úvodné minúty boli z oboch strán plné nepresností, pod čo sa podpísal predovšetkým rozmočený a ťažký terén. V 6.minúte našiel presný center domácich pri vzdialenejšej žrdi nepokrytého Kšenžakoviča, ten prihrávkou cez celé "malé vápno" našiel na opačnej strane Bednarčíka, ktorý poľahky skóroval, 1:0. Gólový moment nijako neoživil priebeh stretnutia, ďalšie minúty bolo tých pár divákov, ktorí si našli cestu na zápas, svedkami medzišestnástkového futbalu z oboch strán. V 27.minúte opäť raz našiel presný center domácich Bednarčíka, ktorý si loptu spracoval a prudkou strelou z vnútra pokutového územia prekonal neistého Fedora v bráne Hanisky, 2:0. Tatranci tak po dvoch ohrozeniach brány dali dva góly, a uspokojili sa s náskokom. Haniska sa snažila o kombinačný futbal, čo sa aj z časti darilo, ale finálne zakončenie neprichádzalo. V 32.minúte na center Klimeka nedočiahol pri vzdialenejšej žrdi Gallo, rovnako o dve minúty neskôr bol Pekár prikrátky v zakončení po rohovom kope. V 37.minúte sa po akcii Borovského dostala a jeho zblokovanej strele dostala lopta k Majerníkovi, a ten spoza 16tky pálil nad bránu domácich. Prvý polčas tak okrem dvoch gólov Tatier nepriniesol veľa vzruchu. Po zmene strán zakončoval v 49.minúte nepresne hlavou Pekár a rovnako nepresne skončila aj strele po priamom kope domáceho Bednarčíka z 53.minúty. V 57.minúte sa prezentoval nepresnou strelou aj domáci Novák, ktorý si dve minúty predtým vykoledoval žltú kartu za filmovanie v pokutovom území. Po hodine hry dosiahli domáce V.Tatry v krátkom časovom úseku dva góly, ktoré však pre ofsajd neplatili. V 63.minúte po dlhom vhadzovaní Majerníka zakončoval Klimek, brankár Hajovský však jeho strelu bravúrne vyrazil, a z následnej dorážky strieľal Gallo z uhla len do obrancu domácich. V 65.minúte stratila Haniska loptu na polovici súpera, rýchly protiútok domácich zakončil v úniku Bednarčík, ktorého strela k bližšej ždri prekĺzla Fedorovi do brány, 3:0. Ten istý hráč mohol pridať aj štvrtý gól v zápase, ale jeho pokus v 70.minúte skončil len na žrdi. V záverečnej dvadsaťminútovke sa Haniska snažila ešte čosi spraviť s výsledkom. V 73.minúte predĺžil Pekár hlavou loptu na voľného Klimeka, ktorý presnou trefou znížil, 3:1. O minútu neskôr zakončoval protiútok Tatier nepresnou strelou Bednarčík a rušné chvíle pripravil vlastným spoluhráčom domáci Novák v 80.minúte, keď sa hrubý faul dostal druhú žltú kartu a musel z hry von. V 82.minúte po rohovom kope Hanisky zakončil hlavou Pekár, ale jeho presne mierenú hlavičkou pod brvnou vyškrabal Hajovský nad bránu. V záverečných minútach sa prezentovali nepresnými strelami domáci Beller aj hosťujúci Gallo, ale ani v jednom prípade nemierili presne. Zápas sa tak skončil výhrou V.Tatier 3:1, pod ktorú sa hattrickom podpísal najlepší hráč na ihrisku, domáci Denis Bednarčík. Efektivita domácich slávila úspech, hostia z Hanisky z príležitostí, ktoré mali, vyťažili len jeden gól, čo v tomto zápase na body nestačilo.

autor: Ing.Milan Bačo