naša zostava: Fedor - Šipoš, Gorej, Slicho, Majerník, Beck - Molnár (83. V.Horňák), M.Majoroš, Palenčár, Klimek - Pekár

Barca: Huk - Lukáč, Vaľko, R.Šimko, T.Šimko - Pástor, Csáko, Boda - Ohman (90. Hrubovčák), Varhoľák (65. Tokoly), Jurek (46.Kuruc)

ŽK: Molnár, Gorej - Šimko, Kuruc, Boda 2x
ČK: Boda (po 2 ŽK)
rozhodovali: Vojtko, Paulišin, Mišková, Šimko
divákov: 350

V zápase 22.kola bola početná divácka kulisa svedkom derby stretnutia medzi FK Haniska a FK Barca. Od úvodných minút začali aktívnejšie domáci a držali loptu na kopačkách. Prvotné strelecké pokusy šli mimo brány Barce, ale boli jasným signálom, že gól Hanisky na seba nenechá dlho čakať. V 13.minúte zahral priamy kop Šipoš, lopta doletele k vzdialenejšej žrdi, kde nemal problém zakončit hlavičkujúci Pekár, 1:0. Gól vlial Haniske vietor do plachiet a do konca prvého polčasu bolo na ihrisku len jedno mužstvo. Sľubné strely Šipoša a Palenčára však šli tesne nad, a biliardová akciu Marcel Majoroš - Molnár - Pekár, nezakončil posledný menovaný razantne. V 25.minúte si loptu k priamemu kopu postavil Šipoš, a jeho lopta mierila opäť raz len tesne vedľa žrde. Barca bola v prvom polčase bezzubá a prakticky sa nedostala k priamemu ohrozeniu brány Fedora. V úvode druhého polčasu sa udiali dva dôležité momenty. V 46.minúte sa dostala Barca do prečíslenia 3 na 1. Zakončenie však skončilo len na žrdi a ani následná dorážka neskončila v sieti. V rozmedzí 47 - 49minúty sa nechal detinsky vylúčiť hráč hostí Boda, po dvoch zbytočných fauloch v strede ihriska. Po tomto momente sa Haniska snažila dobíjať bránu Barce rôznymi spôsobmi. V 55.minúte na priamy kop Slicha najlepšie vyskočil Majerník, ale lopta z jeho hlavy letela nad bránu. V 64.minúte pohrozila aj oslabená Barca, keď obrancom unikol Pástor, ale Fedor si s jeho strelou poradil. V 65.minúte si loptu pripravil a vystrelil Pekár, ale ani tento pokus neskončil v sieti. V 74.minúte zahrával priamy kop Šipoš, a po zmätku pred bránou hostí, zachraňoval gólman Huk loptu na bránkovej čiare. Haniska útočila, strieľala, centre lietali do pokutového územia raz z jednej, raz z druhej strany, ale dať poisťujúci gól nebolo Haniske súdené. Naopak, v 84.minúte, po nevinne vyzerajúcej akcii hostí, prízemný center Pástora sa dostal až k osamotenému Ohmanovi, ktorý sa nemohol pomýliť, 1:1. Tento gól vniesol na kopačky hráčov Hanisky nervozitu a akcie viazli. Najväčšiu príležitosť zabezpečiť 3 body pre domácich mal v nadstavenom čase Pekár, ale jeho efektné nožničky vyškrabal gólman Barce mimo brány. Haniska tak v druhom domácom zápase po sebe prišla o dva body a po remíze panovala spokojnosť v radoch Barce. Hráči Hanisky predviedli útočný futbal, ale bez gólov sa vyhrávať nedá. Z tohto zápasu sa treba čo najskôr spamätať a dôsledne sa pripraviť na najbližší zápas. Haniska cestuje na V.Opátske, kde ju čaká ďalší derby zápas.

autor: Ing. Milan Bačo