21.kolo - ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves - FK Haniska 1:1

1:1 (1:0)

naša zostava: Suchý - Leško, Horváth, Gorej, Plačintár - Klimek (50.G.Majoroš), Slicho, M.Majoroš, Beck (83.Bilišňanský) - Zajac, Palenčár (89.Stoľár)

BNV zostava: Kačmár - Pavuk, Liček, M.Stachura, Jaš - Luščák, L.Stachura, Javorský, Kiseľ (72.Drozda) - Jančošek (81.Tkáč), Knap (63.Gáll)

rozhodovali: Alexa, Maliňák, Jasečko, Dioszégi

Stretnutie dvoch nováčikov najvyššej regionálnej súťaže sľubovalo kvalitné futbalové predstavenie. Úvodné sekundy však boli ako z nočnej mory, keď sme inkasovali už v prvej minúte. Po chybe našej obrany pred brankárom Suchým pohotovo zareagoval najlepší strelec súťaže Jančošek, a chladnokrvne skóroval, 1:0. Tento gól nám podlomil sebavedomie a úvodná polhodina patrila domácim. Predvádzali kombinačný, rýchly futbal, s množstvom osobných súbojov, často za hranicou koreknosti a úplne eliminovali našu hru. Hralo sa prevažne na našej polovici, ale k vážnejšiemu ohrozeniu našej brány už nedošlo. Haniska sa postupne spamätala z úvodného gólu a začala hroziť rýchlymi brejkami, hlavne v podaní "staronového" útočníka Zajaca. Jeho únik v 35.minúte zneškodnil brankár domácich, rovnako ako aj jeho strelu z 38.minúty. V závere polčasu mal vyrovnanie na kopačke Palenčár, ale jeho strela z hranice šestnástky smerovala vysoko nad. V nadstavenom čase prvého polčasu pohrozili aj domáci, kedy ich hlavička zblízka len tesne minula Suchého bránu. Po zmene strán prepla Haniska na vyššie obrátky a diktovala tempo hry. Domácim postupne dochádzal dych aj fyzická kondícia, a ich bránka bola v permanentnom ohrození. V 53.minúte po ideálnom centri Becka hlavičkoval Gorej, ale jeho pokus šiel tesne nad bránu. V 64.minúte strieľal nebezpečne, ale nepresne Zajac. V týchto okamihoch museli domáci mnohokrát aj za cenu nepríjemných faulov krotiť naše útočné vášne, ale na počudovanie všetkých mal hlavný rozhodca Alexa podivný meter udeľovania kariet. V 72.minúte po centri Marcela Majoroša strieľal Beck, ale opäť vedľa brány. V 79.minúte sme sa dočkali zaslúženého vyrovnania. Po vysunutí od Slicha ušiel obrane domácich Marcel Majoroš, zle vybiehajúceho brankára jemnučko preloboval a bolo vyrovnané, 1:1. Najlepší hráč domácich, brankár Kačmár, zachránil aspoň bod pre Bardejovskú Novú Ves v 82.minúte, keď bravúrne zneškodnilu strelu Palenčára. V nadstavenom čase sme mohli prísť o remízu, kedy zazmätkoval Horváth, ale domáci nastrelili len bočnú sieť. Po záverečnom hvizde sme si pripísali dôležitý a zaslúžený bod z horúcej pôdy a už sa všetci tešíme na domáci zápas s Michalovským "béčkom".